şükela:  tümü | bugün
 • inkubus sukkubusun 99 çikişli albümü wildın 5. şarkisi.
  kanimca, bir annenin sevgisini anlatabilecek en güzel şarkilardan biri ayrica.

  brightest of souls shining through
  dearest of boys, i love you
  wrapped in my arms i would stay here with you
  you are my lifeline
  you make the stars shine
  all of my life i have waited for you
  you are the brightest star
  i love all that you are
  you are the brightest star
  my beautiful child
  beautiful boy, i can see
  how you have brought joy to me
  the smallest thing you do captures my heart
  how i could watch all the day
  watch how you think as you play
  you have a mind that has opened my own
  you are my bloodline
  you make the stars in heaven shine
  all of my life i have waited for you
 • jane campion'un cannes'da yarışacak son filmi. 19. yüzyılda yaşamış iki şairin yaşadığı üç yıllık romantizmi konu alacakmış.
 • (bkz: john keats)
 • dört gözle beklenen, özlenen jane campion filmi. bu filmde ünlü yönetmenimiz eski tarzına geri dönüyor. in the cut gibi tuhaf ve yabancı sularda bir tarz denedikten sonra, o çok sevilen the portrait of a lady veya the piano gibi filmlere geri dönüşünü ilan ediyor.

  fragmanı için:
  http://www.metacafe.com/…bright_star_movie_trailer/
 • başrollerinde ben whishaw, abbie cornish ve kerry fox' un olduğu, ne yazık ki türkiye' de gösterime girmeyen, 2009 yılı yapımı, biyografik drama tadındaki film.

  edit: türkiye' de gösterime girmeyen yanlış bir ifade imiş. biz türkiye' de gösterime- bazı filmler gibi- geç giren film diyelim.
 • ülkemizde 12 şubatta vizyona girecek olan jane campion ın yeni filmi..umarız sınırlı sayıda kopya ile gösterime girmez.
 • gosterime girmis olmasi gerken fakat nerede gosterildigi belli olmayan film. hayatimda ilk defa boyle bir seyle karsilasiyorum saygili seyirciler...

  edit: entrapmen'in uyarisiyla bildiriyorum ki tiglon bu filmi deusynlige filmi ile degistirmek suretiyle bizi avm avm gezdirmis. hayat ne komik saygili seyirciler...
 • 12 mart'ta gösterime girecek olan jane campion filmi..

  --- spoiler ---
  acayip derecede güzel manzara görüntülerinden oluşuyor..
  --- spoiler ---

  http://www.mefallit.org/…ht-star-parlak-yildiz.html
 • özellikle sinema ile ilgili görüşlerine çok değer verdiğim biri bu film için "neredeyse dokunulacak bir film" yorumunu yapmış, sonuna kadar katılıyorum. filmin bu 'haptik duyum'a müsait yanını (örneğin odayı dolduran kelebekler, kedinin fanny'nin kucağından atlaması vd.) reddedemiyorsam da, ağdalı fakat geçiştirmeci oyunculukların altında ezilen bir john keats olduğunu düşünmeden edemiyorum. buradan hareketle sinemanın, göstermeyi mi yoksa hissettirmeyi mi amaçladığı tartışması aklıma geliyor; yükümlü yahut hükümlü olduğu her ne ise, onun bazen filmin kendisinden daha ağır olduğunu düşünüyorum. fanny'nin şiire bu kadar uzakken şiirselliğe bu kadar yakın olması da kuşkularımı haklı çıkarıyor.
 • --- spoiler ---

  beni ağlattı bu film.ciddi ciddi.bilmiyorum ama ağladım evet kabul ediyorum.
  bunun yanısıra insana "keşke her şey eskiye dönse.eski zamanlarda yaşasak ve her şey bu kadar masumca gelişse." dedirtiyor.john keats ' in şahsi karakterine de inanılmaz bir saygım oluştu film sayesinde.şiirsever bi insan olmam da bunu tetiklemiş olabilir tabii.ama filmdeki o fedakarlıklar zinciri içimi eritti be sözlük.keats'in fanny'e aynı evde olup hatta zaman zaman yalnız kalmalarına rağmen sadece masum öpücükler vermesi, inatla dokunmaması ve italyaya öleceğini bile bile giderken (kim bilir belki de sırf bunun için gidiyordu) kızın saçından kesip bi kutucuğa koyup yanında götürmesi artık günümüz dünyasında asla göremeyeceğimiz şeyler.ve dokunmadan hissedebilmek...

  keats'in öldüğünde fanny'nin nefes alamıyorum diye bağırması da baya dokunaklı bi sahneydi sanki.bana dokandı veya.ne bilem...

  --- spoiler ---