şükela:  tümü | bugün
 • chris bailey beyefendinin vokal partisyonlariyla iyice guzellesen orkestrasyon harikasi. sarki aslinda evlilik parodisi ama klipteki o popo ve memelerle bu tema arasinda baglanti kuramadim. yine de bay cave'in popo ve meme fetisisti afro-latinosever oldugunu daha once duymadigim icin baska seylere yoruyorum klipteki hanfendilerin durumunu. acaba rap video'lariyla dalga gecme durumu mu soz konusu? poppish diyor ecnebi nick cave fan'lari bu sarkiya. buna da inanmiyorum. konser versiyonu orijinalinden daha heyecan verici sarkilari var bay cave'in, the mercy seat gibi ve seyirci guruhunun kulak kabartmadan duramayacagimiz katkisiyla yeserip guzellesen do you love me gibi. onlardan biri olacak bring it on da. buraya yaziyorum.
 • chris bailey'nin mevzuyu bitirdiği nick cave sürüklenişi; klip olarak eksik akışımlarla kesilen; shane+nick=wonderful world'ü anımsatmakta; fakat parçanın alt metnindeki, evrensel çatışma; mesela bir ship song hedefinden uzaklaşıp, olayı daha entropik bir noktaya çekiyor; bu yüzden olası stripsearch muhabeti bir tür denge yaratmış. zaten parçanın hip'tonları-çok önceden böyle bir geçişkenliği işaret etmekte. en basit açıklamasıyla, bir klise korosuyla görselleştirebilecekkenburadan-from here to eternity-ironisine, anti-tez sunmak; dünya ayaklarımızın altından kayarken: çok küçük göz kırpışlarla, kendi uzayımızı, dışsal ağırlığımıza bölmek gibi.
 • klipte nick cave iyi ki kendini daha fazla kaptirip dansci kizlarla birlikte got calkalamaya kalkmamis. mazallah ondan gorup chris bailey de yapsaydi?
  (bkz: her gordugunu isteme)
 • şarkıyı dinlerken hiç de böyle bir klip hayal etmiyor insan kafasında. nick cave heralde insanlara klibi sunmak için götlerin sallanması lazım. götler bi yandan sallansın ben de cool bi şekilde şarkımı söylemeye devam ediyim demiş.
 • ing. ozellikle anirarak soylemesi makbul olan "cikin karsima ulan" tadinda bi soz..
 • daha once yazdim saniyodum, asrin en kotu 3. filmi.
 • güzel şarkı, hatta -sırf temkinden- birazcık da zamana ihtiyaç var sanki klasikler arasına sokmak için bu şarkıyı. o şahane bass riffleri bile yeter aslında bu şarkıyı göklere çıkarmaya. isteyen istediği kadar poppish desin. zerre kadar umrumda değil. -sağlam şarkı olmasına rağmen- kanımca bazı fanların ve bir kısım medyanın bir miktar şişirmiş olduğu god is in the houseı bile çoktan unutturmuş olması gereken şarkı. sözleri takip etmeden sadece şöyle bir kulak kabarttığınızda bile içerdiği yoğunluğu hissedebiliyorsunuz. tabi bu noktada kimsenin karşıma geçip, sen git bi de do you love meyi i let love ini ve weeping songu dinle de gel demesi gerekmiyor, zira kulvarlar farklı..
 • ing. "kralı gelsin ulan"
 • seal'in güzel bir parçası daha, oh yeah baby!

  bring it on
  at first i didn't have the will to carry on
  illusions in my mind
  like that picture when you feel you can't go on
  like you've been left behind
  life goes on, now
  take me to that funky place where you and i were born.
  carry on, now
  psychedlic tendencies of love will bring it on
  bring it on
  bring it on, bring it on
  don't wait until tomorrow
  bring it on
  bring it on
  bring it on
  give me something for the dream that i am in
  you know i love the way you save me
  a broken pawn,
  i depended on.
  was only life, i was feeling
  it goes on, now
  take me to that funky place where you and i were born
  carry on, now
  ain't no reason you should feel for shorn,
  unconditioned love will bring it on
  bring it on
  bring it on
  don't wait until tomorrow
  wait until tomorrow
  bring it on
  ...bring it on....
  ...bring it on....
  unconditioned love will bring it on
  so what lies under.
  is your kingdom come?
  chase it way,
  down low.
  it's only life.
  don't wait until tomorrow.
  don't wait until tomorrow.
  don't wait until tomorrow.
  don't wait until,
  wait until tomorrow.
  bring it on, bring it on bring it on
  bring it on
 • cesitli dans kareografileri sergilemekten oteye gidemeyen film. fazlasini bekliyor muyduk? hayir.