şükela:  tümü | bugün
  • benim kendi macintosh laptopumu da getirerek dahil olduğum akım.
    iş yapacağız diye ağır aksak windows a mahkum kalacak değiliz ya.
    hem ekstra maaş artışı da almam lazım.
    zira kilitlenmeler, açılış-kapanış, program açılışları vs. sürecinde millet mal mal ekrana bakarlarken, ben iş yapıyorum...
  • bizim şirkette yapmak istersem en azından bilgisayarım artık çalışıyor diyebileceğim akım.
  • snapfish de facto olarak bu policy'yi uygulayan bir isyeridir.
  • all your devices are belong to us manasina gelen kullanici sozlesmemizi kabul ettikten sonra hay hay, getirebilirsiniz cihazini anlamina gelir. bir baska deyisle, my network, my rules!!!

onun disindaki denemeleriniz icin (bkz: infosec sez no). sorgusuz uyumunuz icin tesekkur ediyoruz.

son kullanicilarin hislerini de anlamiyor degilim. nispeten az anlasilmis, yeni ve cogunlukla dogru yapilmayan bir is byod... onde gelen internet ve teknoloji sirketlerinde calisanlar icin is laptop'u verilirken mac/windows/ubuntu secenekleri mevcut. bu guzel bir sey ve isyancilari bayagi kontrol altinda tutuyor. telefonlar biraz daha karisik, genelde mfa tabanli custom cozumler kullaniliyor ve bu cihazlar kendine has bircok problem iceriyor.
  • yurdumun şark kurnazı startup yöneticilerinin gerekli it* yatırımından kaçınmak için sığındıkları trend. hem kendi laptop'ını getireceksin, hem de asgari ücretin altında çalışacaksın. oldu paşam, nereye domalıyoruz?
  • tatile giderek harcayabildiğiniz paraya aldığınız laptopunuzu şirkete geri hediye edebilmenizi sağlayan kullanım biçimi.

sadece startup değil devlet sektöründe bile vardır, çalışanın şahsi telefonunu-bilgisayarını böyle ele geçirme* sistemi.