şükela:  tümü | bugün
 • etken maddesi vortioksetin adında bir seratonin-noradrenalin gerialım inhibitörü (bkz: snri) olan yeni kuşak antidepresan ilaç. ülkemizde mart 201 itibariyle dağıtım ve pazarlaması başlamıştır.
 • ne paxil ne cymbalta'dan istediğimiz sonucu alamayınca doktorumun "bunu bul, aslansın." dediği ilaç. bir çaresizlik, bir düşünceli haller yaşadık ama belki bu işe yarar. sonuçta umut fakirin antidepresanı deel mi?
  yaklaşık 8 tane eczane gezdikten sonra bir tanesinde bulma sevincini de yaşadım. gerçi bulmadım, sipariş ettim ama... bence bu güzel bir başlangıç. kimsenin entry girmemiş olması insanı biraz korkutuyor tabii ama bahalım.
  edisoy: 2 gün kullandım anam ağladı. yaptığı şey uyuşturmaya benzer bir şey ama kesinlikle uyuşturmak değil. acı veriyor insana. moral kalmadı yemin ederim. nolur vücudumdan atıl ve bu kabus bitsin diye yalvardım resmen. cymbalta devam hocam. en azından birazcık etkisi oldu. belki dayansam işe yarardı ama dayanamadım. bedensel ve psikolojik bir acı verdi. her yerim acıdı, inanılmaz bir baş ağrısı yaptı, midem acıdı, ekşidi, bulandı ve ağrıdı. başım döndü. gözlerim ağrıdı. kısaca benden geçer not alamadı. hoşçakal seksi adlı ilaç...
 • depresyonla mücadele etmeye çalışırken kognisyonu etkilemeyen hatta kognitif fonksiyonları olumlu yönde desteklediğine dair kanıtların olduğu en yeni antidepresanımız .
 • mayis ayindan beri kullandigim, kullandigim gunden beri olumlu ya da olumsuz hicbir etkisini gormedigim ilac.
 • gün itibariyle bismillah diyerek başladığım ilaçtır. umarım depresyona etkisi çok yan etkisi az bir ilaçtır kendisi.

  edit: bir aylık kullanım sonrası hiçbir işe yaramadığı tarafımca tespit edilmiştir.
 • paxera ile birlikte kullandığım ve bana esksine göre 'daha iyi' hissettiren ilaç. öyle mucizevi bir etkisini görmedim ama olumlu bir etki var gibi.

  önümüzdeki 3 ay bu iki ilaçla devam edicem. ciddi bir yan etki görürsem bırakırım. buraya da yazarım. şimdilik bir sıkıntı yok gibi duruyor.
 • bi kaç kutu bitirdim. kullananlar korkmasın göz ardı edilecek derecede yan etkisi var. bende kaşıntı yaptı. bi kaç gün sonra geçti. etkisini görmedim desem yalan olur. psişik hallerim biraz daha azaldı. fakat son bi kaç gündür mide bulantısı yapıyor sanırım doktora gidip değiştireceğim ilacı.