şükela:  tümü | bugün
 • etken maddesi vortioksetin adında bir seratonin-noradrenalin gerialım inhibitörü (bkz: snri) olan yeni kuşak antidepresan ilaç. ülkemizde mart 201 itibariyle dağıtım ve pazarlaması başlamıştır.
 • ne paxil ne cymbalta'dan istediğimiz sonucu alamayınca doktorumun "bunu bul, aslansın." dediği ilaç. bir çaresizlik, bir düşünceli haller yaşadık ama belki bu işe yarar. sonuçta umut fakirin antidepresanı deel mi?
  yaklaşık 8 tane eczane gezdikten sonra bir tanesinde bulma sevincini de yaşadım. gerçi bulmadım, sipariş ettim ama... bence bu güzel bir başlangıç. kimsenin entry girmemiş olması insanı biraz korkutuyor tabii ama bahalım.
  edisoy: 2 gün kullandım anam ağladı. yaptığı şey uyuşturmaya benzer bir şey ama kesinlikle uyuşturmak değil. acı veriyor insana. moral kalmadı yemin ederim. nolur vücudumdan atıl ve bu kabus bitsin diye yalvardım resmen. cymbalta devam hocam. en azından birazcık etkisi oldu. belki dayansam işe yarardı ama dayanamadım. bedensel ve psikolojik bir acı verdi. her yerim acıdı, inanılmaz bir baş ağrısı yaptı, midem acıdı, ekşidi, bulandı ve ağrıdı. başım döndü. gözlerim ağrıdı. kısaca benden geçer not alamadı. hoşçakal seksi adlı ilaç...
 • depresyonla mücadele etmeye çalışırken kognisyonu etkilemeyen hatta kognitif fonksiyonları olumlu yönde desteklediğine dair kanıtların olduğu en yeni antidepresanımız .
 • mayis ayindan beri kullandigim, kullandigim gunden beri olumlu ya da olumsuz hicbir etkisini gormedigim ilac.

  edit: 8 aylik duzenli kullanim sonucu, olumlu etkusini gormedigim icin biraktim.
 • gün itibariyle bismillah diyerek başladığım ilaçtır. umarım depresyona etkisi çok yan etkisi az bir ilaçtır kendisi.

  edit: bir aylık kullanım sonrası hiçbir işe yaramadığı tarafımca tespit edilmiştir.
 • paxera ile birlikte kullandığım ve bana esksine göre 'daha iyi' hissettiren ilaç. öyle mucizevi bir etkisini görmedim ama olumlu bir etki var gibi.

  önümüzdeki 3 ay bu iki ilaçla devam edicem. ciddi bir yan etki görürsem bırakırım. buraya da yazarım. şimdilik bir sıkıntı yok gibi duruyor.
 • bi kaç kutu bitirdim. kullananlar korkmasın göz ardı edilecek derecede yan etkisi var. bende kaşıntı yaptı. bi kaç gün sonra geçti. etkisini görmedim desem yalan olur. psişik hallerim biraz daha azaldı. fakat son bi kaç gündür mide bulantısı yapıyor sanırım doktora gidip değiştireceğim ilacı.
 • paketin yarısına geldim hala bir etkisini göremedim umarım işe yaramaya baslar
 • cipralex'in aşırı uyku yapmasından ötürü doktorumun yan etkilerinin daha hafif olduğunu iddia etmesi ile verdiği ilaç. migren ve diğer stresten kaynaklı ağrılarım için antidepresan kullanıyorum. cipralex ile ölümüne uykulu oluyordum gün içinde. geceleri de sağlam uyku çekiyordum.

  bu ilaca daha yeni başladım bir kaç gün oldu.deneyip göreceğim. hakkında yazılıp çizilenler beni tatmin etmedi ve aydınlatmadı. ama cipralex gibi uyku yapmıyor. aksine gece uykularımı kaçırıyor olabilir. şimdilik durum bu vaziyette. 5mg ile başlayıp 1 ay sonra 10 mg a çıkacağım.

  yazmaya devam edeceğim. ama sanki uyku yapmayan ilaç işe yaramıyormuş gibi his uyandırdı bende. halbuki şikayet sebebim de aşırı uyku yapmasıydı.