şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çek cumhuriyeti menşeili evcil hayvan mama markasıymış. (sona3nyl'e teşekkürler.)

  iyi midir kötü müdür bilmiyorum ama, şu linkteki çiğneme ödülü çok makbule geçti. http://www.petburada.com/…i-cigneme-odulu-80gr.html

  kedinize günde iki tane verin diyor. içinde bir sürü var. ben sabah ve akşam birer tane veriyorum. bazen 3-4 oluyor. bir tanesi, en az 10-15 dakika oyalıyor bizimkini. 2-3 haftadır vermeme rağmen hiç bıkmadı. önce patileriyle oynayıp, ısırıp, sonra yiyor.
 • geyik etli tahılsız ürünü hipoalerjenik bünyedeki köpekler için çok önemlidir fransız mastifi köpeğimin hayatını kurtaran mama olarak da biliriz
 • kuzu etlisi hipoalerjenik olan bir mamadir. benim kopegime cok iyi geldi tavsiye ederim.
 • nazlı kedimizin iştahla yediği tek kuru mama markasıdır. deneme ürünü olarak göndermişlerdi ama baya memnun kaldık.
 • yıllardır türlü çeşit mama denediğim halde diğer her konuda olduğu gibi mama konusunda huysuz ve tüyleri sorunlu kedime derman olan mama. aşırı şekilde mama seçen kedimin bunu böyle iştahla yemesi çok huylandırıyor beni ama hem tüylerinde düzelme oldu, hemen farkedilecek şekilde yumuşadı-parladı hem de sık sık yaşadığı çeşitli sağlık sorunları bıçak gibi kesildi-deri-sindirim-iştahsızlık-halsizlik-bağışıklık ve buna bağlı bazen az miktarda çıkan ateşi gibi, sağlık sorunlarının kesilmesiyle huysuzluğu da bir nebze azaldı tabi ama can çıkar huy çıkmaz, içinde var hayvanatın n'apacaksın.

  bilfiil miçoyla beslense bile aşırı derecede sağlıklı ve tüylerindeki parlamayı ve yumuşaklığı hiç kaybetmeyen diğer kedimse bu mamayı beğenmiyor ama onun da tüylerde daha da bir güzelleşme söz konusu. 5 gün sadece bu mamayla beslesem 5. gün sinirleri bozulup diğerine sataşıyor, sürekli pis pis etrafa bakmaya başlıyor. sonunda mamanın türünü değiştirip kilo kontrollüsünden vereceğim o olacak. kuru mama vermeyip et, tavuk vs verdiğimiz gün beyefendiden ötekinin mamasını saklamadığımızda bir bakıyoruz yan yatarken göbeğini yanına yatırıyor.

  besin değerleri konusundan maalesef çok anlamıyorum ama günde 2 kez mama veriyoruz ve diğer mamalara göre daha az miktarda verdiğimiz halde uzun süre tok tutuyor, kaldı ki oldukça hareketli kediler ikisi de. ortalıkta öylece sakin sakin devriye gezerken 2 metre ötede hayali bir şeye atlayıp oradan depar atıp evi turlayıp yanıma gelip oyun istiyorlar.

  yollaya basmadan şöyle bir okuyunca reklam gibi olmuş sanki ama bu mama konusu adeta dipsiz kuyu, iyi mama deyip geçerdim ama bunun başkasına hiçbir faydası olmazdı.
  huyu suyu, sağlık durumu birbirinden çok ayrı 2 kedim var, üstüne ikisine de birbirinden farklı mamalar verdiğimde evde sebepsiz bir kavga çıkıyor daha çok sağlıklı olandan kaynaklı; istiyor ki kuru mama vereceksem ikisine de miço vereyim. kedi milletinin manyaklıkları saymakla bitmiyor, durduramıyoruz efendim.
 • goody, bosch ve kale yem sanayii'nin değişik ürünleri ile karşılaştırıldığında; dışkıda azalma, rengin koyulaşması ve kötü kokunun tamamen ortadan kalkması gibi etkileri olan mama markası. tüketilmeden önce ambalaj içerisinde de diğerlerine göre daha az koku yaymaktadır.
 • tartışmasız kedime en çok yaramış olan mama markası. biz lily versiyonunu kullanıyoruz. mız mız, mama seçen luna çok sevdi. 2 ay hiç görmemiştim. bir geldim, gördüm ki zayıf miniğim dana olmuş. tüyler aslan yelesi. bundan öncr royal canin, pro plan ve pro fine kullanmıştık. ama bunlarla brit care arasında bile ciddi fark var. iştahsız hayvan kendine gelmiş, tahılsız içeriği ile toparlanmış. tüyler uzamış (iran kedisi kendisi). minik bir aslan yelesi bile olmuş.
 • ürettiği mamalar tahılsız ama içeriğinde et unu var. mamaların içeriğine bakılınca tamamında tavuk unu, tavuk eti unu, somon unu ve benzeri tabirler yazıyor. eti yerine etin unu olması beni bir mamadan uzaklaştırmaya yeterli.
  bütçe yeterliyse ıstinct, orijen, acana, n&d, wildfield gibi markalar, bütçe daha düşükse brit care, sanabelle, matisse gibi markalar tercih edilmeli diye düşünmekteyim.
 • yalnızca sunny, cocco ve lily çeşitlerinde et unu bulunduran marka. bana göre diğer çeşitleri güvenle kullanılabilir. crazy çeşidini kedim severek tüketiyor, tüylerinin parlaklığı, dışkısının kıvamı da yerinde.
 • yemek yemeye bayılan ve haliyle obez olmaya yatkın köpeğim için weight balance cinsini kullandım ve çok memnun kaldım. köpeğim gerçekten de kilo verdi, kepek problemi çözüldü ve tüyleri daha parlak görünüyor. tadını başlangıçta pek sevmedi ama sonra yemek yeme aşkına yenik düşüp afiyetle yedi. tavsiye ederim.

  edit: kilo problemini çözdükten sonra tahılsız somonlu patatesli olanı aldım. severek yiyor ve tüyleri sağlıklı ve parlak görünüyor. kepek problemi de tamamen çözüldü.