şükela:  tümü | bugün
 • tüyleri grinin en güzel tonlarını taşır, asıl olanlarının gözleri muhteşem bir sarıdır, kısacık tüyler tam bir gri kadifedir... sanki dumandan dokunmuş bir kadife... sanki gecenin tonlarını ya da gümüşiliği üzerinde taşıyan... koskocaman patileri vardır ve tombiktir... dünyanın en zeki kedilerinden biridir... ciddi bir şekilde laf anlar... ve tam metropolit yaşama uyum sağlayabilen kedidir... saatlerce yalnız kalmak umrunda olmaz çünkü kendi kendine kalmayı sever... sevdiğini de gayet fazlasıyla sever... öpücükler verebilir... yumuşak ötesidir...
 • oldukça iri bir yapıya sahiptir;her daim mevcut iştahı ile tam bir tosun olma potansiyeli taşır.ayrıca belli bir döneme kadar sürekli ilgilenmek gerekiyor.
 • kafası vücuduna, vücudu bacaklarına oranla büyük olduğu halde orantısızlığı rahatsız edici olmayan, aksine tek boy çift sıra olduğu için çok sık, dolayısıyla kadife izlenimi uyandıran kürke sahip, yumuşaklıkta sınır tanımayan kedi türü. erkekleri dişilerine nisbeten oldukça iri ve genetik olarak hemofiliye yatkındırlar.
 • kopkoyu kahverengi olsun, adı brit olsun, yalnızlığıma yalnızlığı ile dahil olsun istediğim türden bir arkadaş..
 • kısa tüylü ingiliz kedisidir. tüyleri griye çalan mavimsi bir renge sahip olmakla beraber 2 aydan sonra gözleri kehribar rengine kavusmaktadır.
  erkek olanları koca kafaları ve irilikleriyle dikkat çeker.
  kedi alerjisi olan insanların tercih ettiği ve alerji yapmadığı da söylenmektedir.

  http://fineartamerica.com/…s-old-life-on-white.html

  adresinde 3 aylık bir yavru gorulmektedir.
 • agizlarinin sekli itibariyle de yandan baktiginizda surekli guluyormus gibi surat ifadeleri vardir.. tuyleri kisaciktir dokulmez ama o kadar siktir ki kucaga aldiginizda fenalik gecirmesine sebep olur ve kucakta durmaktan cok fazla hazzetmez.. hayli oyuncudur.. buyudugu zaman da bu huyundan cok vazgecmez.. scottish fold'la ciftlestirilirse dunya komigi yavrular elde edilebilir..
 • çok sessiz hayvanlardır.sadece özel durumlarda miyavlama gereği duyarlar -ki o anda bile çok az çıkar sesleri.insanların kendilerini sevmesinden pek hoşlanmazlar.bu durumdan dolayı kucak kedisi değildirler.genellikle istedikleri zamanlarda insanlara sevgi göstermeyi tercih ederler.
 • ilk günle miyavlamıyor diye acaba hastamı dedim sonradan miyavlayınca bidaha miyavlamasın lütfen dedigim kedi. arkadaşım "kediye miyavlamayı biz mi ögretecegiz, miyavlamayı beceremiyor" dedigi.
  ama herhalde bakılması en rahat kedilerdir hiç bişey yapmayın yemek verin yeter. kendi kendine takılıyor temizleniyor biraz daha kasarsak evde muhtemelen yemek yapma işini ona devredecegiz...

  edit...
  en çevik kedi olarak geçiyormuş yeni ögrendim.
 • bunun bir de teyzesi vardır. o da scottish fold. aralarında ki fark ise sevgili scottish foldların yana doğru kıvrık kulaklara sahip, british short hairlerin ise dik kulaklara sahip olmasıdır.
 • yakında 6 tane minik yavruya sahip olacagım cicişler.
hesabın var mı? giriş yap