şükela:  tümü | bugün
  • brokoli salatası hazırlamanın basitliği göz önüne alındığında "size brokoli salatası yaptım" deyişi alkışlarla karşılanmaması gereken erkektir.
  • brokoliyi az biraz sıcak suda tutup çıkardıktan sonra üzerine limon, zeytinyağı ve sarımsak karışımından ibaret sosu dökebilen pek bir maharetli erkektir ki bu.
  • "yapabilen" değil de "gönüllü olarak brokoli salatası yapan erkek" veya "gönüllü olarak brokoli yiyen erkek"olarak incelenmesi gereken organizmadır. ben pek sık rastlamıyorum nedense.
  • kendi çapında erkektir.
  • başka malzemesi kalmamış olabilir. yoksa neden yapsın?
  • cocugunun beslenmesine onem veren, ' var olan' ve ' tamamen gercek' bir erkektir.

e hali ile calisan bir ese sahipseniz, bebeginizin ileride saglikli beslenme konusunda sorunlar yasamasini istemiyorsaniz, bir de bu salatayi guzel yapmak zorundasinizdir. siz yemezseniz, bebeginiz de yemez. ayrica onunla birlikte yemek te zorundasinizdir. benim gibi adanalarda kebap kulturu ile buyuyen bunyelere baslarda zor gelse de, sonradan fark etmiyorsunuz bile brokoli mi enginar mi, ispanak mi diye, hepsi ayni geliyor bir zaman sonra.
  • çakaldır. aç kalmaz..
  • hemen evlenilmesi gereken erkektir.
  • metroseksueldir.
  • "akşam yemeğinde ne istersin tatlım, brokoli mi karnabahar mı?" diye soran bir ev kadınına(aslında bu benim annem) dönüşmesinden korktuğum erkek. evet brokoli salatası yapması çok kolay bir şey olabilir. ama brokoli yemek? yoooooo... erkek dediğin mangal yapar, dumanı yeller böyle... sucuklu yumurta yapar. salata yapıcaksa, böyle alır eline bıçağı çoban salata filan yapar.

brokoli salatası yapan erkek, noolur benden uzak yaşa yaa... annemden yeteri kadar çektim zaten. "akşama brokoli yiyelim mi" diyen bi kocam olsun istemiyorum.