şükela:  tümü | bugün
 • ingilizcede lafı uzatmadan umbrella demek isteyenlerin tercihi. yani semsi.
 • dragon ball z filmlerinde karşımıza çıkan aşmış güçteki saiyan karakteri, nam-ı diğer legendary super saiyan.

  saiyan ırkında söylenceye göre 1000 yılda bir legendary super saiyan doğarmış. işte bu brolly doğduktan sonra henüz doğmuş kakarot'un (son goku) yanındaki kapsüle yatırılır. öyle ki, kakarot zırlamaları ile ortalığı yıkarken brolly'nin gıkı çıkmamaktadır. ilerleyen anlarda brolly'nin ne derece taşşaklı bir saiyan olduğu anlaşılır ve king vegeta kendi iktidarına karşı doğabilecek olası bir tehditi engellemek için brolly'nin de babası paragus'un da idamını emreder. ne var ki, o araya king vegeta'nın freeza'ya karşı düzenlediği başarısız suikast denemesi, kakarat'un babası bardock'un freeza'yı durdurmak için giriştiği beyhude çaba, en son freeza'nın planet vegeta'nın ve tüm saiyan ırkının tillahını sikermesi olayları gerçekleşir. o arada henüz bir bebek olan brolly saiyan çocuklarına has köşeye sıkışınca ortaya çıkan öfke patlamasını legendary super saiyan güçleriyle birleştirir, yaralı haldeki babasını da alıp planet vegeta'dan kaçar.

  bu olaydan sonra brolly ve paragus kendi yağlarında kavrulur, galakside kendi çaplarında fetihler gerçekleştirirler. ne var ki brolly gerçekten de king vegeta'nın da korktuğu gibi ürkütücü ve kontrol edilemez güce sahiptir. hatta çoğu zaman babasını bile siklemeyip nice gezegeni yokeder. babası da bir pundura getirip brolly'ye uykusunda bir çeşit tasma işlevi olan kolye takar ve brolly'nin kontrolünü ele alır.

  bu arada kakarot dünya'ya varmış, saiyan bilincini bir şekilde yitirip bir şekilde insancıllaşmış ve son goku olarak büyümüştür. yıllar içinde bir dolu badire atlattıktan sonra freeza'yı namek gezegeninde gebertir. paragus da evrende freeza'nın yokluğunu değerlendirip başa oynamak ister ama öncelikle kendisine rakip olmalarından çekindiği saiyan'ların icabına bakmalı ve king vegeta'nın ona yaptıklarının acısını onun varisi olan prince vegeta'dan çıkarmalıdır.

  uzatmayalım; paragus goku, vegeta, trunks ve diğer karakterleri kafalayıp yeni vegeta gezegeni olarak tanıttığı bir gezegene götürür. gelişen olaylar sonunda brolly babasının kontrolünden kurtulur ve goku ile kapışır. legendary super saiyan'ın ne tür bir hayvanlık olduğunu bilen vegeta'nın nutku tutlur ve hareketsiz kalır. brolly'den dayak yedikten sonra goku arkadaşlarından güçlerini ona yollamalarını ister. bu bile brolly'i yenmek için yeterli olmaz; sonunca vegeta reyiz de gücünü yollayınca goku brolly'i yener.

  daha sonra 2 filmde daha gözüken brolly her defasında daha da güçlenir ama bir şekilde kahramanlarımız kendisini durdurmayı becerir...
 • (bkz: #68442029) engellenesi bir yazar
 • entrysini silip tüyecegini bildigim icin ekran görüntüsünü almi$tim.

  oglum azicik kalibinizin adami olun.bir laf ediyorsan arkasinda dur.

  https://hizliresim.com/69gjqe