şükela:  tümü | bugün
  • haklı sebepleri olan insandır. bronz ten çok şahane bir şey evet; fakat, güneşin altında piliç gibi saatlerce yatmak hem cilt kanserine "gel bebeğim" demektir, hem de erken kırışmaya davetiye çıkarmaktır. dikkat etmek lazım.
  • bronzlaşacağım derken oluşan kalıcı cilt lekelerinden bıkmış usanmış insandır.
  • bronzlaşamayan insandır.
    çamur atıyordur.
  • esmer insandır daha fazla yanarsa zenciye dönüşeceğini biliyordur.
  • güneşe alerjisi vardır:(
  • ışte bu benim, aldığım tüm önlemlere karşi yine de bronzlaştim. tavsiyem pirinç unu maskesi rengi az da olsa açıyor. ben sütle yapmıyorum suyla yapiyorum veya hiç yoktan pirinç islatilan su var ya onunla yüzünü yıkamasi. tabiki su tuzsuz olacak.
  • esmerdir ve kullandığı tüm koruyucu kremler bir boka yaramayan insandır..

nivea koruyucu krem sürdüğüm halde resmen deri değiştirdim.. dökülen derilerimi thk'na bağışlayacağım..
  • gayet güzel bronzlaşabilirken, bronz ten sevmeyen insandır.

güneşli bi yerdeyse iki de bi güneş kremi sürüp, devamlı gölge arayıp, şapka havlu ne varsa sarınıp durur.

güneşten kaçmak bronzlaşmaktan daha zor vesselam.
  • beyaz ten seviyordur... süt gibin negzel.

ayrıca zencilerden ve esmer tenlilerden de haz etmiyordur.
  • vücudundaki melanosit hücrelerini tahrik etmek istemeyen insandır.ayrıca güneşe alerjisi olan bir insan da olabilir.mesela benim gibi.yıllarca düşünmüşümdür bir insanın güneşe alerjisi mi olur lan diye.ama oluyor işte.yıllardır çok az denize girerim ve çıktığımda direk giyinir eve geçerim.öyle plajda vakit geçireyim kızları keseyim voleybol oynayım filan yok.gazinonun olduğu yerlerde takılarak geçiriyorum tatilimi.(tabi şu aralar yaz okulunda geçiriyorum).ama bir süre sonra güneşe çıkmama zorunluluğu bronzlaşmayı sevmemeye dönüşüyor.saf beyaz ırk oluveriyorsun.