şükela:  tümü | bugün
387 entry daha
 • harden durant ikilisi ilk maçtan sinyalleri verdiler. şampiyonluk yolunda en büyük sıkıntıları şu anda savunmaları, muhtemelen sezonun ilerleyen dönemlerinde bir kaç takviye gelecektir oraya ama işte yeterli olacak mı orasından pek emin değilim. he tabi bir de kyrie faktörünü unutmayalım, pimi çekilmiş bomba gibi takımın huzurunu her an sikebilir. eğer kyrie en azından sezon sonuna kadar uslu kalırsa brooklyn için aşırı pozitif bir sezon olabilir.
 • kyrie gibi kırık bir adamın böyle bir kadro yapılanmasında önem olarak 3. sırada olmayı kabul etmesi imkansıza yakın. öte yandan kendisini 1 numaralı yıldız olarak kabul edebilecek bir takımla hala oynayabilir bence.
  bu durumda takas bence en mantıklı çözüm ve nets'e savunması iyi, yaratıcılığı eksik ve kyrie'ye karşılık savunma konusunda değer katabilecek oyuncuları olan bir takım lazım. bence new orleans bu konuda ilk aday. steven adams ve josh hart a karşılık kyrie yı takas ederlerse
  nop için;
  5 numarada sadece jaxson hayes ve hernangomez'e kalmış olurlar ama kyrie-bledsoe-zion-ingram-hayes beşi lonzo, jj redick gibi yedeklerle fena bir takım olmuyor. biraz derinlik eklenirse ve zion sağlıklı kalırsa ilginç bir takım olur. kyrie topun ilk sahibi olduğu için biraz rahatlar, ingram ı yavru durant gibi düşünüp kyrie nin egosunu zedelemeden skor konusunda desteklediğini, zion'un geliştiğini, lonzo ya da bledsoe'nun dış alan savunma konusunda kyrie'yi bir nebze kompanze edebileceğini düsünürseniz iyimser bir yaklaşımla genç takıma kazanma alışkanlığı kazandırma için bir şans olarak bakılabilir.
  nets için ise;
  steven adams pota altı savunması için eksik parçayı tamamlarken 2-3-4 post savunması için josh hart formsuz olsa da güçlü bir katkı. harris,harden,durant in skor katkıları da düşünüldüğünde kyrie li takımdan çok daha tehlikeli olabilecek bir play off takımına dönüşüyorlar.
  elbette nop adams yerine hayes, hart yerine bledsoe vb. değiştirip karşılıkları farklılaştırabilir, ilave draftları takasa eklemek gerekebilir ... ama özetle bu iki takımın takas konusunda anlaşma olasılığı bence diğer alternatiflerden daha yüksek.
 • bu takımı küçümseyenleri, bunlardan bir halt olmaz diyenleri anlamıyorum.

  çok iyi takım kurdular. çok çok iyi kadroları var. buyout pazarından da bir 3&d, bir de uzun çekebilirlerse, lakers hariç ligdeki 28 takımdan fersah fersah iyi olurlar.

  aşil sakatlığı sonrası kaldığı yerden, ligin en iyi oyuncusu gibi dönen durant, playoff'da işler kızıştığında sinse de katkı verecek olan harden ve şimdi artık yanında irving gibi, cavs'de 3-1 geriye düştükleri gsw serisini (elbette nba'in de yardımı olmuştu) dellenip alan bir winner ile bu takımın tavanını küçümsemek ahmaklık. bütün ligde iş sıkıya girdiğinde eli titremeyen, takım arkadaşlarının poposunu kurtaran 5 oyuncu varsa, bunların ikisi durant ve irving. saha dışında mental sıkıntıları olsa da, adamlar kazanmayı bilen oyuncular. ki bu özellik playoff'da çok şeyi değiştiriyor.

  her iki takım da bir sakatlık yaşamazsa, lakers ile birlikte ellerini kollarını sallaya sallaya finale çıkarlar. orada durant'in kaça bölünebileceği serinin sonucunu belirler. çünkü bir playoff serisinde davis'in karşısında durabilecek tek savunmacı durat gibi görünüyor bana bütün ligde. diğer yandan bu nets kadrosunda lebron'u savunacak biri kalmıyor durant davis'i alırsa. bunu çözerlerse harika seri olur. çözemezlerse, sadece hücumlarına yaslanarak lakers'ı yenemezler.

  lakers'ınsa savunma konusunda eli biraz daha rahat. hiç değilse harden ve irving'in üzerine verebilecekleri pek çok orta/üst seviye kısa savunmacıları ve onlar geçildiğinde kaleyi koruyan davisleri var.

  nets'in önündeki tek büyük tehlike, durant'in sağlığı. biliyoruz ki aşil sakatlığından döndüğünüzde, doğrudan aşil olmasa da, vücudun diğer noktalarından da daha fazla sakatlık yaşamaya başlıyor oyuncular.