• şekerli şerit sakız formunda, özel tekli ambalajında tekrar raflarda yerini alıyormuş. nane, çilek ve karpuz aroması olmak üzere 3 farklı çeşidi sunuluyormuş.
  • sarısı çok lezzetliydi hemen aroması giderdi ama.
  • 80'lerden yazıyorum. trt'de reklamını gördüğüm arka planda brooklyn köprüsü önde beyaz ambalajıyla üzerinde yine köprü resmiyle ve büyük yazılarla brooklyn yazan uzun ince ve naneli olan sakızdır. çok havalı bir görüntüsü vardır. sanki ingiliz gibi hissettirir. hayatımda ingiltere'ye gitmedim ama brooklyn köprüsü'nü nerede görsem tanırım. nanesi hafiftir. ama tadı çabuk biter.

biz alışmışız tipitip ya da pembo ya da minti gibi kocaman ve bol şekerli sakızın tadına. hem içinden komik karikatür de çıkıyor. mesela pembo dili boyuyor ne güzel. yalnız bakkal ali abi bazen sakızı camekan önüne koyuyor. sakız yumuşayıp kapına yapışıyor. açmak işkenceye dönüşüyor. çok zaman kağıdıyla çiğnedim, ali abi haberin olsun.

neyse eve çıkayım televizyonda cumartesiden cumartesiye var. sonra da kara şimşek başlayacak. hayat ne güzel lan. inşallah benim de bir gün kit gibi arabam olur. ohaaaa bisiklete baaaaak. inşallah sınıfımı geçince babam bana da alıır. öğlenden sonra sokağa çıkıp oynayayım biraz. annem çağırınca yukarıya çıkmam annemden salçalı ekmek isterim miiis. hayat çok güzel lan. gerçi sakallı bebek kıyamet kopacak demiş. allahım nolur kopmasın. amin. bisiklet ne güzelmiş be. hı nı nı nı nane limon kabuğu......
  • tarçınlısı güzeldir.
  • tarçınlısı harbiden kötüdür.
  • yumuşak dokusu ile sakızın en güzel halidir ancak hiç bir yerde de bulunamamaktadır.
  • aralık 2017'den bu zamana yüzde yüz zam gelmiş sakız
  • tarçınlısı tarçın gibi tarçın aromalı olsa da tadını hemen yitirir.
hesabın var mı? giriş yap