şükela:  tümü | bugün
 • 1812'de new york merkezli kurulmuş, amerikan tarihindeki pek çok devlet adamını, ünlü kişiyi giydirmiş/giydiren klasikleşmiş moda markası.

  amerika genelinde 200'e yakın mağazası, amerika dışında da pek çok şubesi olan mağazalar zinciri. (bkz: surekli buyuyor efendim durduramiyoruz)

  http://www.brooksbrothers.com/
 • amerikan ruyasini gerceklestiren tasrali girisimcilerin uniformasi ayni zamanda. bir prestij gostergesi. mary mccarthy bu tip bir adamla yasadigi kacamagi anlatiyor the man in the brooks brothers shirt hikayesinde. bu oyku bomba gibi dusuyor new york entelektuel cevresine zira yil 1943 ve bir kadin yazar nerdeyse balzacvari bir naturalizmle bir kadinin trendeki bir yabanci ile yasadigi one night stand'i sifir romans ile anlatiyor. kate millet soyle diyor 70'lerde verdigi bir roportajda: hepimiz o yillarda boyle seyler yaptik ve donemin kati cinsiyet rejiminden dolayi sakli tuttuk bunlari ve hatta sucluluktan kivrandik tanimadigimiz erkeklerle kacamak yaptigimiz icin. aramizda bir tek mary mccarthy bunlari keskin bir gercekcilikle bu kadar erken bir zamanda anlatmayi becerdi. gercekten de mary mccarthy'nin kitabi, vassar/smith college geleneginden gelen pek cok elit evkadininin gizli kutsal kitabi oldu. hatta daha sonra ikinci feminist dalgayi yesertecek olan bir suru kadin bu kitaptan ilham aldi.

  enteresan olan su ki, ikinci dalga feminizm patladiginda, mary mccarthy ve onun entelektuel kadin yoldaslari-ki hannah arendt bunlar arasinda onun en yakini- asagilama ile karisik bir mesafe aldilar feminizme. tum roportajlarinda feministlerle dalga gecip onlarin ne kadar simarik olduklarindan dem vurdular. hem evkadini hem kamusal kadin olma yukunu kaldiramayan mizmiz kadinlar ordusu olarak gorduler feministleri. kendileri bu cifte rolu omuzlarken hic vizildamazken, feministlerin is yapmaktan kacinan kizcocuklari olduklarini soylediler. toplumsal/siyasi meselelere oldukca duyarli olmalarina ragmen feministlerin kadinlarin eziliyor oldugu argumanini ciddiye bile almadilar.
 • gomlekleri iyidir guzeldir
 • web sitesinde bir çok ürün için 'currently there are no products in this department. please check back soon. thank you.' demektedir. kravat mravat bulunmakta ama.
 • the great gatsby filminde jay gatsbynin giydiği efsanevi pembe keten takım elbiseyi üreten moda evi.
 • koç holding tarafından türkiye'ye getirilmeye hazırlanan giyim markası. koç holding, amerikalı marka için rmk classic giyim şirketini kurdu. rahmi koç bizzat ilgileneceği markanın başına, daha önce stefanel'in türkiye genel müdürü olan füsun kuran'ı getirdi. koç holding onursal başkanı rahmi koç'un daha önce birkaç röportajında en sevdiği markalardan biri olarak belirttiği brooks brothers, türkiye'ye geliyor. amerikalı lüks markayı türkiye'ye getiren ise koç holding'in bizzat kendisi. parekende kulislerinde "kimsenin gücü yetmeyince brooks brothers'ı koç'un kendi getirdi" yorumları yapılıyor. rahmi koç'un bizzat ilgileneceği marka için rmk classic giyim isimli şirket temmuz sonunda kuruldu. bize de hayırlı uğurlu olsun demek düşer. :)
 • iki senedir dolabımda bir adet dar kesim lacivert gömlekleri mevcut ve artık tam anlamıyla içine girebildiğim için duyduğum hazzı anlatamam.
 • türkiye'de de açılmış diyolla.

  turkiye
 • zorlu center'da bir mağazası açılmış olan marka.

  öyle ürünleri var ki sadece, holding sahibi olup, malikanelerde yaşayıp, ata binip polo veya lakros oynayan ve havalı bir soyada sahip*, wasp ve preppy *ailelerin üyelerinin giyebileceği türdenmiş gibi geliyor bana. *

  benzerleri (bkz: gant) (bkz: banana republic) ve (bkz: ralph lauren)
 • akasya avm'deki mağazalarında golf oynanabilen marka. hani şu amerikan filmlerinde holding sahibi olan, puro içen amcaların oynadığı golf simülatörlerinden.

  erkek olsam ne yapar eder ilk takım elbisemi buradan alırdım, farklı bir klası vardır bu markanın.