şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: super)
  (bkz: asmis)
  giri$ bolumune hasta oldugum mukemmel $arki
 • sözlerinide yazayım tam olsun

  brothers in arms

  these mist covered mountains
  are a home now for me
  but my home is the lowlands
  and always will be
  some day you'll return to
  your valleys and your farms
  and you'll no longer burn
  to be brothers in arm

  through these fields of destruction
  baptism of fire
  i've watched all your suffering
  as the battles raged higher
  and though they did hurt me so bad
  in the fear and alarm
  you did not desert me
  my brothers in arms

  there's so many different worlds
  so many different suns
  and we have just one world
  but we live in different ones

  now the sun's gone to hell
  and the moon's riding high
  let me bid you farewell
  every man has to die
  but it's written in the starlight
  and every line on your palm
  we're fools to make war
  on our brothers in arms
 • majere bros'un, raistlin'in tower of high sorcery'deki testinden sonra yaptiklarini anlatan (kiralik askerlik vs), margaret weis & don perrin tarafindan yazilmi$ cok iyi bir kitap .

  (bkz: dragonlance saga)
  (bkz: dragonlance)
 • soulforge'un devamı niteliğindedir, onun bıraktığı yerde başlar, bizi maceradan maceraya sürükler... (bkz: kitap arkasi yazilari)
 • muhtesem ve karakalem cizimi gibi olan klibe sahip dire straits in en guzel sarkilarindan biri. surekli devam eden gitar sololari acaip dokunaklidir.
 • kitap cok iyi, cok iyi olmasina da, cok abuk sabuk $eyler var be karde$im . tamam bir dragonlance romaninda olmasi gereken her $ey duzgun olarak var, raistlin babaya da doyuyoruz okudukca fakat $oyle bir durum var ki, kitapta gecen olaylarin hic de kucumsenemeyecek oneme sahip oldugu . sonucta diger dragonlance romanlarinda, karakterler gecmi$te ya$adiklari olaylari en azindan bir kez kesin hatirliyorlar . ancak ne chronicles'ta, ne de legends'ta veyahut diger dragonlance romanlarinda, raistlin ya da caramon'un buralarda ya$adiklari olaylar bir kere bile akillarina gelmiyor . gelemez zaten cunku o kitaplar daha once yazilmi$ti ama, bu da insani rahatsiz ediyor be weis'im, hickman'im . ticari yaziyorsunuz eyvallah da, bu kadar da abartmasaydiniz .
 • dire straits tarihinin kanaatimce doruk noktası. 80'lerin ortasında yayınlanmıştı. sonra bugün bile dinlenebilen bir albüm oldu. knoplfler her ne kadar 'kliperden nefret ediyorum, hayal gücünü öldürüyorlar' falan demiş olsa da, albümün 'money for nothing' klibi, mtv ödüllerinde ciddi başarı kazandı. 'brothers in arms'ın klibiyse yine aynı dönemin 'take on me' klibiyle enteresan benzerlikler gösterir. ben hep aynı kişi tarafından yapıldığını düşünürüm ikisinin. ayrıca albümün plağında da kasette yer almayan 'why worry?' diye çok hoş bir bonus vardır. yalnız albümün soundu genel olarak amerikan halk müziği tınılarına çeker. bu sebeple zamanında bazı arkadaşlarıma grubun amerikalı olduğunu iddia etmiş ve neticede çok feci mahçup olmuşumdur. tabii ki inciluzlarmış.
 • zannımca savaşa dair en güzel şarkılardan biridir ve nedense özellikle vietnam savaşını anlatıyor gibi gelir bana.bu açıdan paint it black'le iyi bir eküri oluştururlar.
 • hüznün gitarla en güzel ifade edildiği parçalardan..
hesabın var mı? giriş yap