şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cihaz almadan veya yatırım yapmadan, sadece tarayıcı üzerinden herhangi bir program indirmeden yapılan bitcoin madenciliğinin genel adıdır. ne kadar getirisi var biraz soru işareti.

  sistem aslında biraz saadet zinciri gibi. eğer sizin referansınız ile bu işe girenler olur ise onların kazdıkları coin'den sizde kazanıyorsunuz.
 • "saadet zinciri gibi" değil "saadet zinciri"
  saadet zincirleri ikna edici olmaları açısından böyle davalara bundle edilerek karşımıza çıkıyor, yoksa kimse kanmaz zaten
 • şu referans linki ile denerseniz sizde pek bişey kazandırmadığını anlarsınız.

  https://freebitco.in/?r=11138239
 • mining işlemi temel olarak bir şifreleme algoritmasını kullanıp, sürekli denemeler yapmaktan geçtiği için; işin başı verimlilik ve algoritma ile saniyede daha fazla şifreleme denemesi yapmaktır.

  doğrudan bu iş için yazılmış bir program, sadece işlemciyi ya da duruma göre rami bu iş için doğrudan kullanırken, browser mining, sadece browserin html ve javascript yetenekleri üstünden işlemciye iş yaptıracaktır. bu da temel olarak verimliliği azaltacaktır.

  burada konu browser mining ten ziyade cpu mining olarak düşünülürse, cpu mining yapmak populer para birimleri için çok geç kalınmış bir adımdır. zira artık sadece bu şifreleme algoritmaları için geliştirilmiş bir çok donanım mevcut ve bu donanımların gücü ile kıyaslandığınızda, en kuvvetli cpunuz (örn: i7 8700) ile elde edebileceğiniz kazanç 0 (yazıyla sıfır) dır.

  peki millet aya gittiyse evdeki standartın biraz üstü donanıma sahip kimseler ne yapmalı?

  browser mining dendiğinde tarayıcı olarak sadece aklımıza chrome firefox ve opera geliyor. aslında electron temelli programlar da birer browser ve ekran kartınızı aktif olarak kullanabiliyorlar.
  örneğin miningprogram ile ekran kartınız ile browser mining yapabilirsiniz.
  ya da doğrudan bu iş için hazırlanmış programları tercih edebilirsiniz.

  ekran kartım güçlü değil derseniz de, eğer işlemciniz güçlüyse, henüz sadece işlemci gücüyle kazılan para birimlerini kazmayı deneyin.
  bunlar arasında en bilinenleri (bkz: monero), (bkz: electroneum), (bkz: nimiq)
  bunların da browser miningi mümkün ama başta da söylediğim gibi doğrudan bunun için yazılmış programa göre daha verimsiz olur