şükela:  tümü | bugün
  • kafam güzelken beni bir an paralel evrende başka bir türkiye'ye geçiş yaptığımı düşündürten kanal. zap yapa yapa uydunun derinliklerine girip bu kanala gelmişim. haber kuşağı var, milli eğitim bakanıyla ilgili bir haber geliyor, daha önce görmediğim adamın biri çıkıp konuşuyor ama afedersin akp'li profiliyle alakası olmayan gayet düzgün diksiyonlu, eğitimli bir adam konuşuyor.

ilk önce anlamlandıramıyorum eski bakan falan herhalde deyip, ardından başka bir haber geliyor. bu sefer iç işleri bakanı çıkıyor, yine hiç görmediğim kültürlü, diksiyonu düzgün genç bir kadın. bunun üzerine iyice şaşırıyorum. artık en son yine hiç görmediğim ve bekir bozdağ'dan çok daha yüksek profilli bir başbakan yardımcısı çıkıyor ama çok geçmeden adamdaki hafif kıbrıs şivesini duyunca jeton düşüyor. sonra bizim kanallara dönüp binali'yle karşılaşıyorum. ne vardı yani salonda ufacık bir solucan deliği açılsaydı da siyasal islam'ın olmadığı bir evrene siktir olup gitseydim.
  • zamanında çok güzel yayın anlayışı olan bir tv kanalı idi.

değişik alternatif dünyaları olan çizgifilmler ve diziler yayınlardı.(magic knight rayearth'ün de dahil olduğu bir çok çizgi film vardı, her ne kadar şimdi isimlerini hatırlayamasam da; özel güçleri olan bir kitap ile başka alemlere giden bir çocuk vardı, hatta devasa, beyaz bir hayvana binip uçardı, çocuğun baltazarbaks gibi bir adı vardı; ayrıca zamanda yolculuk yapan ve paralel evrenlerde dolaşan bir çocuğun hikayesi vardı fakat o çizgifilm değil de dizi şeklinde yayınlanmakta idi; vs. vs.)

adrenalin adlı extream spor programı da ayrı bir güzeldi.

kapanıp gideli uzun zaman* geçmiş olsa da hâlen hatrımızda yer etmiştir.

ps: bu baltazarbaks denen oğlanın serüvenlerini anlatan çizgifilmin ismini hatırlayan varsa mesaj kutumu renklendirip beni mutlu edebilir.
    edit piyaf: çizgifilmin adı neverending story idi. arame hatırlattı, sağolsun.
  • ks. bolge rotaract temsilcisi. rotaract'in bir bolgedeki -ki turkiye'de halihazirda 3 tane bulunmakta bunlardan- en yetkili kisisi. brtler temmuzda baslayip 1 yil suren 1 donem boyunca bu gorevi yurutup sonra baskasina devrederler, madalyonlari ve cil cil rozetleriyle sunnet cocuklarindan hallice gorunmelerine ragmen pek saygideger bulunurlar ve millet brt olmak icin birbirini yer.
  • 1999'da açılmış ve 2002'de kapanmış bir tv kanalı. bu kanalın tadelleyle sıkı ilişkisi vardı zira tadelle reklamları çok sık çıkardı. scrabble oyunu oynanırdı bir aralar bu tv'de. yayın politikası tv8'e benzerdi.

logosu: http://tr.wikipedia.org/wiki/dosya:brt_logosu.png
  • kapicisindan genel mudurune kadar butun calisanlarin torpil ile girdigi, iktidara gelen siyasi partinin propagangasini yapan, kktc'nin devlet televizyonudur.
    (bkz: kktc)
  • "ulan zaten türkiye de adam gibi yapılan hangi şey tutuluyo ki" diye yakındıran hadise içinde olan kanal. bayındır holding in batması uzerine el konan kanal. çok kaliteli programlar olurdu burada. bi de performans diye bi program vardı. her hafta farklı bi sanatçı bir sürü keman'ın önünde kendi sarkılarını söylerdi. pek bi keyifle izlerdik. yayın politikasi şimdinin tv8'ine benziyordu. (bkz: tv8)
  • film seçimleri konusunda takdire şayan bir kanal...filmleri altyazılı göstermesi ise ayrı bir güzellik..
    üç renk :mavi,arizona dream,underground ki geçen haftalarda emir kusturica'nın iki filmini daha göstermişlerdi ve the godfather - 1 bu hafta yayın akışındaki bazı filmler..
    (bkz: benden günah gitti)
  • har gece saat 12 de* reklam arasız güzel filmler veren kıbrıs kanalı
  • filmleri tamamiyla ulusal kanallardan dogrudan kayit olan, hatta arakladigini ispat edecek sekilde asirdiklari kanalin logosunu kapatamayan kktc resmi televizyonu. sabahin korunde film seyrederken "trabzonspor :1 karsiyaka : 0" gibi bir altyazi gecerse sasirmayin benim gibi.