şükela:  tümü | bugün
  • türk sinemasının en güzel örnekleri... mutlaka herbiri izlenmesi gereken başyapıtlar geçidi... sabah ve akşam saatlerinde yayınlanırlar... özellikle sosyo kültürel içerikli olanlarla (kan davaları, başlık parası), klip filmler tercih edilmelidir... (bkz: klip filmler)
  • gecenin köründe karşınıza çıkıp sizi ekran karşısıza mıhlayan özenle seçilmiş filmler serisi. aklımda kalan bi olay var kız çalıştığı yeri soyan ve işten atılmasına sebeb olan adamı görür ve gerçekleri hatırlar ve adama kötü niyetli kişi gibi yoğun bir anlam yükü sahibi bir cümle kurar.
  • kendi halinde hapisten yeni çıkmış bir adamın arkadaşı tarafından "tesisler" adı verilen apartman ebadındaki bir otele müdür olarak atanabildiği, ancak sessiz sakin bu adamın yalnız bir gün içinde "tüm koridorlar gırgırlanacak, bütün odalar temizlenecek ve havuzun suyu yarım saatte bir değiştirelecek" şeklinde emirler yağdırabilen bir diktatöre dönüşebildiği anlam mantık ve çizgisellik konseptlerinden herhangibirini bünyesinde barındırmayan filmler geçidi...
    (bkz: gırgır)

    www.brt.com.tr adresinde gün içerisinde macera ve dram türleri tercih edilmesi gereken filmler...
  • 80 li yıllarda yaşanan video furyası zamanında video klüplerinde kiralanan,başrollerinde kimsenin tanımadığı çoğu amatör aktörlerin oynadığı,özensiz dekorlar,beş para etmez senayoya sahip üçüncü sınıf macera ve korkutmaktan çok güldüren korku filmleri.bu filmlerin çoğunu video furyası sırasında seyrettiğinizi hatırlarsınız.nostaljik bir akşam yaşamak için iyidir bunlar.
  • şimdilerde gala adlı kanalda devam etmekte bu filmler....