şükela:  tümü | bugün
121 entry daha
  • iron maiden'in 20 haziran boston konserinde amerikan futboluyla tasak gectikten sonra, sahnede "bugun turkiye kazandi ama sizin umurunuzda mi ki.." diyerek got olmus sekilde sahneye bakan amerikalilar arasinda bizi bagartmis, mutlu etmis insan.
  • bu adamın profesyonel eskrimci ve pilot olması beni hep şaşırtmıştır.

gelmiş geçmiş en büyük heavy metal gruplarından birinin vokalisin. bu yetmezmiş gibi en iyi gösterilen 10 vokalden birisin.

ama tutup bir de profesyonel olarak eskrim sporuyla ilgilenip turnuvalara davet ediliyorsun (konser yoğunluğundan bir çoğuna katılamıyor) ve çeşitli hava yolu şirketlerinde pilotluk yapıyorsun. kah liverpool takımını kah newcastle united takımını deplasmanlara götürüyorsun.

şu adamın elde ettiği başarıların yüzde 10'unu elde etsem evde oturup götüme buzlu badem sokar kazandığım paralarla kıçımı silerdim.

gıpta edilecek bir azim ve kariyer ne diyelim.
  • rock in rio'da sahnede sürekli koşmasından sonra babamla karşılaştırdığım insan."baba bak adam 50 yaşında ama hala koşup zıplıyor,sen koltuk uzanıp çekirdek yiyorsun" demem üzerine babam şu cevabı vermiştir "olm bana da 300.000 $ verseler bende koşarım deli gibi sahnede"
  • roskilde festival'de, daha çıkmayan albümlerindeki wildest dreams'i çalmadan önce şöyle diyen insan;
    "albüm daha çıkmadı ama, lütfen dijital kayıt cihazlarınızı, mp3 çalıcılarınızı, telefonlarınızı veya kayıt edebilen neyiniz varsa onu çıkartın. kayıtları internete koyun, tüm dünyaya yayın. ama bir şartla; yeni albümü duyduğunuzda eğer beğenirseniz, üç bira içmeyip, gidip orjinalini alın. ama eğer sevmezseniz albümü, bu dediklerimi unutun! biz metallica gibi değiliz!"
    evet süper herif bu demiştim dimi?
  • ne kadar süper bir vokal olduğuna şüphe yok . ironmaiden.com da yapılan q&a da şöle bir soru dikkatimizi çekior .

-why dont you come to turkey? weve been waiting for overcrowded(!) im for a very long time up the irons up the black eagles(bjk)
    mahmut ibrahim
    ıstanbul/turkey

bruce:what label are the bjk on and what's their album called?

(bkz: bir türk dünyaya bedeldir)
  • yılbaşı öncesi rutin kontrol için doktora gittiğinde dilinin arka tarafında küçük bir kanserli tümor tespit edilmiş. 7 hafta süren bir kemoterapi, ve radyoterapi süreci dün tamamlanmış. erken bir evrede yakalanması işi kolaylaştırmış ve şu an durumu iyiymiş. doktorları tam bir iyileşme ve geri dönüş için mayıs ayı sonlarını öngörüyorlarmış.

alemlerin en büyük solistine büyük bir geçmiş olsun diyelim. daha söyleyeceğin ve insanları mest edeceğin çok şarkı var.
  • çağımızın kanuni'si:

"ben ki sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren allah'ın yeryüzündeki gölgesi akdeniz'in ve karadeniz'in ve rumeli'nin ve anadolu'nun ve azerbaycan'ın ve şam'ın ve halep'in ve mısır'ın ve mekke ve medine'nin ve kudüs'ün ve bütün arap diyarının ve yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı sultan bayezid han oğlu sultan selim han oğlu sultan süleyman han'ım..." ~1. süleyman, 16. yy

"paul bruce dickinson (born 7 august 1958) is an english singer, airline pilot, fencer, broadcaster, author, director, musician, screenwriter, actor, marketing director, entrepreneur and songwriter best known as the vocalist of the heavy metal group iron maiden." wikipedia, 21. yy
  • taksim'in orta yerinde doya doya ingiliz bayrağı sallayıp, üstüne bir de o bayrağı oraya dikse bile başına bir şey gelmeden çekip gidebilecek tek adamdır belki.
  • olur da kendisinin pilot olduğu bir uçuşa denk gelirsem ne yapacağımı bilemediğim efsane vokal.

- "iyi günler, ben kaptanınız bruce dickinson, şuan yüksekliğimiz ...."
    - "lan, lan ! laaaaaaaan! "
  • "doesn't matter if you're hindu, christian, buddhist, muslim...or jedi. ıf you're a maiden fan, you're part of the family."
    bruce dickinson- 2011
130 entry daha