şükela:  tümü | bugün
 • brandon lee'nin babasi..
 • kenedyler gibi bok yolunda giden 1 aile ' lee ' ailesi aha bu da babaları
 • jet kun do tekniğinin sahibidir.
 • (bkz: brandon lee)
 • tanrilar cildirmi$ olmali'nin bir bolumunde ruhu zencinin bedenine giren cocukluk idolu.kucukken bizim cevrede bu adamin video filmlerini izleyenler buyuk saygi duyardi..
  (bkz: ne hiyarmi$iz yarabbi)
 • cin asillidir kendisi.. 1972 civarlarinda hala anlasilamayan bir hastaliktan ölmüstür. cok fazla muzdarip oldugu bas agrilarindan kurtulmak icin kullandigi bir hapin, beyinde anlasilamayan bir soruna yol actigi ve bu nedenden dolayi bir arkadasinin evinde yeni bir senaryo uzerinde calisirken fenalasip, hastanedeki ilk mudahele sirasinda öldügü bilinmektedir.
  öldügü sirada, enter the dragon filminin cekimleri bitmis fakat daha galasi bile yapilmamisti..
  cevirdigi film sayisi azdir.. ilk cevirdigi film fist of fury'dir..
  jeet kune do isimli teknigin ilk uygulayicisi ve ogreticisidir.. ssg, bu teknige "yilan turna teknigi" demektedir :)
 • return of the dragon filminde, chuck norris abimizi de oynatarak meshur eden kendisidir ayrica
 • bruce lee amerika' ya geldiği sıralarda çinliler, dövüş tekniklerini batılılara öğretmek konusunda çok tutuculardı. çok büyük tepkilere rağmen bruce lee, açtığı spor salonunda herkesi, ayrım göstermeksizin eğitmeye başladı. bunun üzerine rakip spor salonlarından birisinin meydan okumasına karşılık verdi (zaten bu tip meydan okumaları karşılıksız bırakmamasıyla ünlüdür. hatta amerikaya gelmesinin nedeni çinde başının belaya girmesine az kalmış olmasıdır). dövüşte kendini çok güvenmiş fakat maçı zar zor almıştır. bunun üzerine çok yoğun bir çalışma temposuna girmiştir. fiziksel çalışmanın yanında birçok dövüş tekniği kitabını incelemiştir. bu konuda gerçekten çok geniş -eskrimden boksa kadar- bir kütüphanesi vardı. bu çalışmaları sonucunda da jet kun do isimli kendi tekniğini geliştirmiştir. öğrencileri arasında steve mcqueen, kerim abdul jabbar gibi ünlüler de vardır.
 • bugün dünyanın en yakışıklı ve sevimli çinlisi seçtiğim brus lii, ikna oldum ki çinli bir demon yüzünden ölmüştür, buna da evinin ve çalıştığı stüdyonun feng shui ayarlarını iyi yapamamış olması sebep olmuştur (diye tahmin ediyorum). oysa ki pat kwa aynalarını (bilirim) health ve future well being köşelerine yerleştirse idi hala aramızda olacaktı. enter the dragon'da şahane bir insan profili çizen brus'u seyrederken tam bir eowyn oldum (çinli aşığı).

  her tekken oynayışımda law'u seçiyorsam, dragon punch'ı rakibime yedirdiğimde zevkten coşuyorsam, alevli backflip kick'lerle eddy gordo'nun aklını alıyorsam hepsi brus yüzünden değildir de nedir. onun beyaz çoraplı, siyah patikli kostümünü sevmeyen bir insan evladı var mıdır? (varsa yediririm dragon punch'ı dedirten başlık)
 • ayrıca tekken başlarken kulağımızda çınlayan "enter the tekken" cümlesi enter the dragon'a referans olmalı diye düşünüyorum, ve artık herkes öyle düşünüyordur umarım.
hesabın var mı? giriş yap