şükela:  tümü | bugün
  • evimizde imzalı fotoğrafı olan aktördür.

sene 87-92 arası yamulmuyorsam, daha ilkokuldayım ozmanlar ben. abimle birlikte mavi ayın ve dolayısıyla bruce willis'in hastasıyız. kendisi de yeni yeni tırmanıyor o sıralarda şöhret merdivenlerini. neyse abim bir gün mektup yazıyor bruce willis'e, müzik kasetinde yer alan adrese. aradan aylar geçiyor, bir bakıyoruz, posta kutusunda çok kötü bir el yazısıyla üzerine isim adres yazılmış bir mektup. açınca ne görelim, henüz saçları olan bir adamın şahane gülümserken bir fotoğrafı ve üzerinde imzası. bir de mavi küçük bir kağıtta not;

"ilginiz için çok teşekkür ederiz. ancak bu bir fan clup adresi değildir, bundan sonraki bu tür taleplerinizde lütfen bla bla adresine yazın."

o gün bugündür hiç bir filmini kaçırmadım bruce abimin. birlikte tırmanmaya devam ettik merdivenleri.
  • sirtina fabian ernst formasi gecirip inönü'de maca ciksa, temiz 10-15 dakika kimsenin farkina varamayacagi insan..
  • hanımı hakkında yorum annemden geldi.

- karısı bu mu?
    - evet anne.
    - neci bu.
    - eski topmodel.
    - hımm... güzel kız seçmiş, diğerleri gibi orospu suratlı değil.
    - m.e.*
  • sol frame'de görünce öldüm zannettiğim. koşup aynaya baktım da öyle ikna oldum.
  • türk izleyicisinin aklında, mavi ay'da "hadi ama maddie" derken ağzının kenarıyla gülümsemesiyle kalan oyuncu. liselileri bırak, üniversiteliler bile bilmez bunu..
  • cool'luk bu adamdan once var miydi merak ediyorum. (bkz: mavi ay) cok basariliydi
  • askere alınmayacağını bile bile "ben savaşmak, asmak kesmek istiyorum!" naralarıyla öne atılmasının amerikan kamuoyuna ve hollywood yapımcılarına yönelik bir şov olduğunu düşündüğüm aktör.
    askere alsalarmış da vurulsaymış! belki o zaman savaşın filmlerde dublör kullanarak çektiği sahnelere benzemediğini öğrenir, canlı kurtulursa savaş karşıtı bir adam olurdu.
    kırılan kalbimizi onarması için son bir şansı daha olurdu.
    ayrıca buradan bruce willse selam etmeden önce "ne savaşı kardeşim siktirin gidin!" diyen cesur yürek mel gibsona selam edip önünde saygıyla eğilirim.
    "cesur yürek korkak çıktı! savaştan kaçtı!" haberi yapan tercüman gazetesine de hakkettiği derecede bir hakaret bulamayan beynimi sikeyim.
  • son haliyle mazhar alanson olmuştur.
  • benim için, gençlik yıllarımın en karizmatik gülüşüne sahip ünlüsüdür.

sanırım''mavi ay'' anılarım depreşti.

gözlerinin içi gülen erkeklere bayılıyorum.