şükela:  tümü | bugün soru sor
378 entry daha
  • merkez istasyonunda trenden indiğiniz zaman "bruksel gençlik full time piçlik" modundaki teenage'lerin önünüzü keserek sizden sigara, para istediği "hangi ülkeden geliyorsun?" gibi sorular sordukları şehirdir.

"hangi ülkeden geliyorsun?" sorusuna "türkiye" diye yanıt verince, "hangi takımlısın?" diye devam ederler. "memleket nere bilader? bırak ya baban nereli?" falan diye soracaklar diye endişelendim bir ara.

para değil de sigara verdim. vermezsem ne olurdu bilemiyorum.

"köhne şehir" imajı yaratıyor insanda.

medeniyet bu değil.
  • yolunuz düşerse kesinlikle delirium'a gidin. yüzlerce çeşit birayı deneme ihtimali tabi ki yok ama deneyebildiğiniz kadar için. tam bizim varuna gezgin gibi. muhtemelen oranın konseptini kopyalamış. mekanda 400'den fazla bira çeşidi mevcut. aman yiyecek birşeyler almadan gitmeyin, bira dışında hiçbir şey satılmıyor içeride.

eritilmiş peynirden yapılmış bir sandwich yemiştim. hala aklımdan çıkmıyor. eğer küçük bir dükkanda bizim kaşar gibi yarım teker peynirin eritildiği bir yer görürseniz, o sandwichi almadan gitmeyin. ahhh ulan ahh.
  • avrupa'nın en güzel kentlerinden biri. doğası ve tarihiyle müthiş bir bütünlük oluşturuyor. kalbim brüksel'de kaldı.
3 entry daha