şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray scout ekibinin muhteşem başarısıdır. tavsiyeleri ile alınan genç "yıldız" adayları parlayacaklarına maalesef sönmüş durumdalar. 12 milyon euro ile jardel'den sonra kulüp tarihinin en pahalı transfer olan bruma yanlış şut ve pas tercihleri yapmakta ve düzelecek gibi durmuyor. ancak halı sahalarda inanılmaz iş yapar. bonservisine 6 küsür milyon euro verilen, ve her yeni gs transferinde yapılan işte transfer bu, real madrid 100 milyon euro verdi biz 110 istedik goygoyu bittikten sonra çıkan tabloda savunmada tel tel dökülen bir telles var ve artık 18 kişilik kadroya bile giremiyor.
 • bu durumun tek sebebi;
  (bkz: türk futbolunda yabancı sınırlaması)

  bu çocuklar buraya oynamaya ve kendilerini geliştirmeye geldiler ama saçma sapan sınırlar nedeniyle oynatılamıyorlar. zaten hep söylerim, türkiye oyuncu yetiştirmek için uygun bir yer değil. ancak hazır yetişmişini, 30 yaş üstünü almak makbule geçiyor.
 • he canim yabanci sinirlamasi yuzundendir. yoksa telles oynadigi donemde sol taraftan takimi sahlandirmistir, costurmustur. bruma da oynadigi maclarda asist gol oraninda rekor kirmistir. te allahim.
 • klüplerin genç oyuncuları yetiştirecek-geliştirecek enstrümanlara sahip olmamasının neden olduğu fiyaskodur.
  türkiye'ye genç futbolcu almak anlamsızdır.
 • biz bunları hep yazdık daha imza parası bile belli değilken.

  (bkz: #36631603)

  sorun bruma'da değil sende. şu sözlükte bile sözde okumuş etmiş tiplerin yaptığı maganda futbol muhabbetine bakın sonra bu masallar daha çok yeniden anlatılır.

  her şeyin başı ülkedeki taraftar profili. yani insan profili.
 • elma ile armudu karistiran bir fiyasko.

  telles su an fizik durumuyla fiyasko izlenimi veriyor. katkisinin olup olmayacagi belli degil. ligde hatri sayilir maç oynamasina ragmen olan yeteneklerini sergiledi fakat gram gelisim gostermedi, hatta geçen seozna gore geriye gidiyor. umut vermiyor.

  bruma ise kah sakatligi, kah genç oyuncu olmasindan mutevellit yedigi kesiklerden dolayi fiyasko kavraminin yanindan bile geçmez. ki fizik durumu sakatligina ragmen iyiye gidiyor, adam çalismis guçlenmis, sonuca gidemese de oyuna bariz katkilari var. 5 maçta takim halinde 3 gol atmis bir takimda kimseye neden gol yapamadin asist yapamadin diyemezsin. ha bruma'nin gelisecegi yer galatasaray midir veya turkiye ligi midir, bu tartisilir, yani daha dogrusu tartisilmaz, buyuk olasilikla potansiyelinin tumunu gelistiremeyecektir. fakat bruma sadece top tutabilen bir santrforla bile hatri sayilir katki alinabilinecek bir oyuncudur.
 • sorunun bu oyuncularda değil türk futbolunda olduğunu düşünüyorum ki zaten bu konuda daha önce de görüş bildirilmiş:

  (bkz: #36631603)

  yabancı hocalar geliyor, "türk futboluna uyum sağlayamadılar" diyoruz adamların kariyerlerini inkar edemediğimizden. sadece son 15 senede türkiye'de "başarısız bulunup" kovulan hocalar olan aragones, low, riijkard, del bosque'nin kovulduktan önce ve sonra 3 dünya kupası, 2 avrupa kupası, 3 şampiyonlar ligi şampiyonlukları var. ama "türkiye'ye uyum sağlayamadılar" işte.

  özetle bizim futbolumuz kendimize yarar ancak. bir de yıldız adayı futbolcuyu avrupa'dan/amerika'dan alıp "geliştirmek" gibi hayallere kapılmayalım. bir daha önümüze konulduğunda da buna gene kanmayalım.
 • ikiside kötü futbolcu değildir.yani scout ekibi muhtemelen "gelecek vaad ediyor" dediği futbolculardır.fakat gidip bu adamları bu paraya scout ekibi mi aldı ?sorun geliş bedellerinde.
 • oynadıkları ''türk'' takımına, şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşatamadıkları için gerçekleşen fiyaskodur.
  halbuki türk futbolu gibi bir karmaşanın ve kavganın içinde debeleneceklerine, gerçekten tecrübe kazanacakları ve yeteneklerini daha da geliştirecekleri bir başka avrupa kulübünde olsalardı, belki birkaç sene sonra yüksek mertebede ve büyük turnuvalarda, üst turlarda boy gösterebilirlerdi.