şükela:  tümü | bugün
  • 2014 draftı'nın şok seçimi.
    hakkında oynadığı takım ve bir iki youtube videosu dışında hiçbirşey bulunamayan 20. sıra gibi bu draft için çok yüksek bir yerden seçilmiş tam bir muamma. geçen sezon brezilya liginde dört sayı ortalama tutturmuş, takımı brezilya ligi'nde playoff ilk turunda elenmiştir. bu bilgileri beş dakikalık küçük bir araştırmayla ancak bulabildim.
    nba'in ilginç ve aslında başarılı gm'lerinden ujiri onu torontolu yaptı. yaz liginde oynayacak. pozisyonu 3 numara gözüküyor. 95 doğumlu.
    nasıl bir hikayesi olacak çok merak ediyorum...
  • brezilyalı durant diyorlar hakkında.
  • draftee'miz bruno caboclo'yu raptors formasıyla dün gece izledim lakers'a karşı. reggie miller övdü yorumlarken. maçın hemen başında step back bir üçlük çaktı, döndü savunmada yardıma gelerek blokladı. ilk izlenim batum'a benziyor. 12 sayı, 2/2 üçlükle bitirdi
    http://www.nba.com/…711/torlal/gameinfo.html?ls=slt
  • yıllardır hakkında entry girilmemiş oyuncu.
    draft edildiği gün "nasıl bir hikayesi olacak çok merak ediyorum" yazmışım.

adı ilk duyulduğu zaman çoğu kişinin de tahmin ettiği gibi iç açıcı bir hikayesi olmadı.

toronto bu çocuğu "proje" niyetine seçmişti ancak tam 4 sezondur d ligde oynuyor. d lig standartlarında bile üst seviye bir oyun oynayamadı.
    nba'de 3.5 sezonda tamamı 20-30 sayı fark olan maçların son dakikaları olmak üzere 25 maçta toplam 113 dk süre alabildi. bu süreçte toronto raptors'ın playofflar ile birlikte oynadığı maç sayısı 300'ün üstünde.
    hatırlatmak lazım, caboclo bir ilk tur seçimiydi. çaylak kontratı sezon sonunda bitecek. muhtemelen 1-2 sene daha d ligde takılıp brezilya'ya döner.
  • toronto raptors kendisini kings' in caylak kontratli oyuncusu malachi richardson karsiligi takas etmisti iki gun once. malachi richardson'in zaten takas edilecegi aciklanmisti, ki kendisi de iki sezon sonrasinin 22. sira draft secimi.

iki senedir kings'te cok az da olsa sure bulabiliyordu ve genel olarak sut yuzdeleri cok dusuktu (0.365 kariyer saha ici, 0.299 kariyer ucluk) ancak yine de caylak kontrati en az iki sene daha devam edecek bir oyuncuyu, caylak kontrati bu yaz bitecek ve uc bucuk sezonluk nba kariyerinde neredeyse hic forma sansi bulamamis birisi karsiliginda neden takas ettiler anlamadim. takasin detaylarinda nakit ya da baska bir sey de bulunmuyor kings'in aldigi.

#73115463 nolu entry'de de belirtildigi gibi adam uc bucuk sezonda 113 dk sure alabilmis*. garbage time'da bile sure verilmeyen bir oyuncu (toronto raptors'i da elestirmek isterdim ama baska entry'nin konusu). desek ki sans vermek istiyorlar takimda... olur da kings'te oynama sansi bulur ve bir sekilde begenirlerse bile bu adama kontrat vermek zorunda kalacaklar bu yaz. adamin bolgesinde zaten justin jackson gibi bu senenin 15. sira secimi bir caylak var. gerci simdi dogum tarihlerine baktim; justin jackson, bruno caboclo'dan 6 ay buyukmus bile. yani kings pratikte kontrati erken sona erecek bir caylak katmis oldu kadroya.

neyse umarim bu takas bir sekilde bruno caboclo'nun sure bulmasina yol acar. en azindan bir 20-25 maclik sansi hak ediyordur.

edit: lord of the mezuns nickli yazarin verdigi bilgiye gore serbest birakilacakmis. bu takasin benim icin gizemi bir miktar daha artti. su an buyuk ihtimalle kimsenin umrunda olmayan bu takas, rol oyuncularini yildizlardan daha cok seven birisi olarak uykularimi kaciriyor.*