şükela:  tümü | bugün
 • italyan bir orta saha oyuncusuydu. yetmişlerin ikinci yarısı ile seksenlerde parlamıştı. kariyeri de ilginçtir conti'nin. romalıdır bruno. roma'da oynamıştır. arada da hep genoa'ya kiralanmış durmuştur. grenoli trionun antrenörlük vasfı ile donatılmış tek ismi nils liedholm ile yıldızının çok barışmadığını anlatmıştı bir italyan abim bana. efendim o dönemde falcao'dan soruluyor orta saha. liedholm biraz iskandinav olduğundan korakor mücadele istiyor. conti abimiz pek sevmezmiş öyle defansif manada yorulmayı. o yüzden papaz olmuş zaman zaman ikili.
  millî takım kariyerinde ise el üstünde tutulduydu ufak adam. 1982 ispanya dünya kupasının pele'ye göre en iyi oyuncusuydu. 11 temmuz 1982 italya almanya maçında döktürmüş, bizim briegel tarafından biçilip takımına penaltı kazandırmıştı. mamafih antonio cabrini reklam panolarına topu göndermişti ya neyse. hakkaten iyi oynamıştı kupa boyunca. roma'nın 1983 yılında kazandığı scudetto'da elbet parmağı vardır conti'nin. bu arada kendisi, 30 mayıs 1984 liverpool roma maçının unutulmaz penaltı atışlarında topu kaleye de sokamamıştı. roma'daki devrinin, sonradan pek bir meşhur olacak threesomecı bir isveçli zamanında kapandığını da eklemeyi unutmayalım...
  (bkz: sven goran eriksson)
 • boyu 169cm olan, sol ayağıyla çok sert ve isabetli şutlar çekebilen, şutlarının yanında çok da hızlı olan, zamanının en iyi kanat orta saha futbolcularındandır. 82 dünya kupasını alan italya kadrosunun en önemli oyuncularındandır, şu an messi barça' da nasılsa, 82' de italya için conti odur.

  372 maçlık kariyerinde 41 golü vardır. gol sayısı bir orta saha futbolcusu için gayet iyi bir sayıdır. bir de önemli olan, sayısı değil attığı güzel gollerdir. bu gollerin çoğu kaleye uzaktan gönderilen sert şutlardan oluşmuştur.

  bir de pes veya we 11 oynayıp klasik takımları açanların sevdiği futbolcudur.
  (bkz: classic italy)
 • 2008 - 2009 $ampiyonlar ligi kuraları cekilirken sabri ugan tarafından türk futbolseverlere '' eveet $imdi de gianfranco zola sahneye geldi '' diyerek takdim edilmi$tir..
 • 11 temmuz 1982 italya almanya maçının yıldızı. 1990 dünya kupası kura çekimi töreninde sophia loren ve luciano pavarotti* ile birlikte ülkesini temsil etmiştir.
  iki oğlundan** daniele conti cagliari takımında 5 numaralı formayı giymektedir.

hesabın var mı? giriş yap