şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benfica altyapısından yetişmiş, vit. guimarães takımının 24 yaşında ki portekizli bek oyuncusu. bu sezon ligde forma giydiği 26 maçta 5 asistle oynuyor.

    ofansif yönü defansif yönüne göre bir nebze zayıf olmasına karşın, bu sezon oldukça verimli geçiyor kendisi için. tabii bunda moussa marega ve hernâni gibi üretken oyuncularla oynamasının da büyük bir artısı var. bu sezon ki çıkışlarının en önemli parçaları oldular.

    savunma yönüne gelirsek, oldukça başarılı hamleleri var. başlıca artıları seri, çabuk, pozisyonunu kaybettiğinde hızıyla bunu kısa sürede tolere edebiliyor, birebirlerde sert ve rakibe kolay pozisyon imkanı tanımıyor, yeri geldiğinde sol bek oynayabiliyor, ayağı yere sağlam basıyor, mücadele gücü üst seviyelerde, dinamizmi yine göze batan en önemli artılarından.

    bonservisi 2.5 milyon seviyesinde gözüküyor. gönül ister galatasaray alsın, taraftarı bir 5 sene arkasına yaslanıp rahat rahat maç izlesin ama komisyonsuz transfer sınıfına gireceği için çokta mümkün değil transferi.
  • 4,5 milyon € (23,85 milyon tl) karşılığında sadece bir sezon uzak kaldıktan sonra ülkesine bu sefer sporting lizbon formasıyla geri dönecek olan sağ bek.