• yıl olmuş 2010 halen kullanmakta direndiğim kokudur. henüz bir zararını görmedim, oldukça da erkeksidir. çilek kokan adam olmaz, adam dediğin brut gibi çam kokar. yarmadır çünkü, çamdan yarılmıştır. bulmak zorlaştı kendisini, aldığım yerleri burada afişe edip de kaynaklarımı kurutmanıza müsaade edemem. (çok da tın dediniz duydum)
  • baba kokusu. traştan sonra mutlaka sürerdi babam. o kokuyu ne zaman duysam babamla beraber çıktığımız pazar yürüyüşlerimiz gelir aklıma.içim burkulur.
    (bkz: koku hafızası acıtır)
  • sıkıp ortamlara aktığımda sürekli kızların "ay dayanamıyorum şuracıkta götten vericem", "valla ağzıma almadan bırakmam" tadında ilgi ve alakalarıyla karşılaştığım parfüm.

(bkz: amlı mıknatısı)
  • çocukluğuma döndüren, unutulmaz parfüm. şimdi ve daima... kaç lira olursa olsun alınası...
  • siker eleman kokusu.
  • şimdiye kadar ne zaman kullansam kız arkadaşlarım tarafından hoşlanılmayan koku olmuştur. kız arkadaşı geç, tüm dişiler; anne, kardeş vs. hiç anlamadım..

esasen de babalar gibi bir parfüm.

(bkz: baba kokusu)
    (bkz: babaya benzemek)
  • 30+ alameti olduğuna bugün bir kez daha kanaat getirdiğim koku.
    bugün bir reyondaydım. biraz sağımda bulunan brutlere, klasik saatli gomlekli kumaş pantolonlu bir amca yanaştı. aldı eline brutu, çat diye sıktı avucuna. bi iki kokladı kasaya yöneldi. netti.
    elim isteksizce ocean versiyonuna gitti. aldım elime, çat diye avucuma sıktım. anında kulağımda 80s funk, kafamda uzun saclar ve omuzlarımda vatka belirdi. kokunun alternatif zaman makinası olduğunu bilirdim ama bu kadar olacağını düşünmemiştim. kesinlikle fenomen. teşekkürler brut, beni 30 yaşımla barıştırdığın için.
  • korsan imalattan ötürü türkiye'deki üretimi durdurulan son bir senedir ithal olarak satılan for men.

lise yıllarını anımsatır... kokular ve mazi arasında dokusal bir bağ bulunduğu için ne zaman brüt kokusu hissetsem kavak yelleri yalar yüzümü...
  • "brüt!.. erkeğin özü!.. yemeklerden sonra iki kaşık!.."

kaynak: kardeşim
  • nuri alço'nun kullandığını düşündüğüm parfüm.
hesabın var mı? giriş yap