şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bruksel)
  • spa francorchamps'daki en gıcık virajın adı. sağ bir viraj olmasına rağmen viraj içinde yol ters kavislidir, yani yol sizi üstünden atmaya çalışır.
  • avrupa’nın başkenti brüksel’in fransızcası.

yerliler brüssel diye okur.
    başkent’te ikamet etmeyenler ise brüksel diye telaffuz eder.
  • aramiza katilali fazla olmamis, hos gelmis, türk milliyetcisi bir yazar. dün aksamdan beri de badim.

tanri turk'e yar olsun!
    turan eller var olsun!

#nemutluturkumdiyene
  • bugün gare centrale önündeki kocaman bruxelles yazısının önünde durdum. floresan ışıklarla parlayan yazı gözüme çok güzel gözüktü. bu kelimenin artık benim için bir sürü güzel şeyi ifade ettiğini ve bana artık farklı gözüktüğünu farkettim. beni bir dolu güzel insanla tanıştıran bu kadar güzel bir şehirde yaşadığım için ne kadar şanslı bir it olduğumu düşündüm. aman nazar değmesin ikimize de. seviyorum seni bruxelles, benim için ayrı bir güzelsin...
  • durduk yere anneme küfür eden yazar. kulaga garip geliyor degil mi? evet durduk yere mesaj atıp küfürler ve beddualar savurdu. problemli olabilir dikkat etmekte fayda var.

edit:kufur banaymış. bu inceliginden ötürü madalya vermeliyim kendisine.
  • bu sarki kufur kiyamet tekme tokat sevisilirken dinlenebilir ya da insanoglunun alkolu kesfetme nedenlerinden birisi olarak gosterilebilir.. histeriler cagiranlar adina, yuzyilimizin her dip kose bucak mevsimlerinde endless ailesinden desire misali kendinden gecisleri, gercek paganik vahsetleri arayip da bulamayanlari telkin edebilecek bir yas olabilir. oyle ki, yildizlardan yanarak dusen uzay gemilerinin arkaplaninda ya da yer kabugunun en altinda magmada bu sarki yine caliyor olabilir.. dinledikce anksiyetelerim kuduruyor, dinledikce okudugum kitaplardan satirlar gokyuzunde beliriyor, dinledikce en cok ozlenilen sevgilinin her yerine bosaliyorum oturdugum yerde. henuz daha alkolle beraber dinlemedim ama bu sarkiyla kusursuz alkolik histeriyi yasayabilir ya da barda kimsenin duymayacagi bir fisiltiyla "there must be someway out of here!!" diyerek kahkahalar atabilirim ve ikisi kesinlikle ayni anlama gelir.

kulaklarimdan kasiklarima sonra kalbimden beynime dek beni sirilsiklam eden warhous parcasi.

https://youtu.be/1ugae84j7xs