şükela:  tümü | bugün
  • şimdilerde phoenix suns takımından toronto raptors'a transfer olmuş gm. geçen sezon nba de
    yılın yöneticisi seçilmiştir. usa basketball'un başında olan efsane basketbol adamı jerry colangelo'nun oğludur aynı zamanda.

steve nash, shawn marion ve amare stoudemire gibi yetenekleri draft etmiş adam olması, iki sezon önce stephon marbury ve penny hardaway'in kontratlarından kurtularak onları new york'a yollması, salary cap de yarattığı boşlukla steve nash'i takıma geri kazandırması, quentin richardson’u new york’a, joe johnson’ı atlanta’ya yollayıp kurt thomas ve boris diaw’ı takıma katması, raja bell, eddie house, leandro barbosa ve james jones’u takıma getirmesi, suns’daki artıları olarak tarihe geçmiştir. bütün bunların yanında rezalet bir sezon geçirmiş takımın başındaki mike d'antoni‘i kovmayarak koçun geçen sezon yılın koçu seçilmesine yardımcı olmuştır.

tabi kendisi jason kidd’i stephon marbury için takas eden adam olarak da anılmaktadır.
  • kanada basınının yavaştan sezon öncesi yaptığı takım hamlelerini sorguladığı toronto raptors genel menajeri, takımın patronu. bunun üstüne bryan abimizde katıldığı radyo programında takıma ve oyunculara yüklenmiştir özellikle hidayet için de " hayalkırıklığı" demesi ve gitti hido'ya paracıklarımız tadında üstü kapalı ima etmesi sonradan toparlamak için de " gerçi orlando'da böyleydi biraz zaman alacak onun düzelmesi" falan diyerek durumu kurtarmak istedi tabi tek hido değildi değindiği kişi; diğer oyunculara da üstü kapalı mesajlar verip "adam gibi oynayın hasta etmeyin adamı" dozajında mesajlar verdi. açıkçası işi zor takımda iş yok biraz umursamazlık var ve tabi bu arada umarım hido da kendine gelir ve performansını artırır çünkü adam çıldırmış gibi görünüyo takımın durumuna.
  • raptors başkanlığını da bugün itibariyle bıraktı nihayet! nba'in bir numaralı şampiyon adayı olan güzide takımımızı bu hale getirdikten sonra... diye başlayan bir cümle kurmak isterdim ama yine de seni bir daha kanada sınırları içinde görmeyelim
  • sam hinkie'nin nba yonetimi tarafindan kovulmasinin ardindan philadelphia 76ers gm'si olmustur 2016 yilinda. kendisinin gelisi 76ers taraftarlarinda endise yaratmistir. su ana kadarki en onemli hareketi 2017 nba draft'inda sira atlayip 1. siradan markelle fultz'u secip, boston celtics'e 3. sira hakkini arti sacramento kings'in 2019 pickini vermektir. bu pick lotarya olacak buyuk ihtimalle, sadece top 1 korumali ki o da en fazla yuzde 14 sans ihtiva ediyor, degisen lotarya kurallarina gore. benim kisisel tahminime gore top 5 pick olma ihtimali yuksek cunku kings'in vahsi batida gelisim gostermesi cok zor gelecek sene. her ne kadar kendi pickleri olmadigindan tanking yapmayacak olsalar bile bana gore su anki genc kadrosunun tavani kisitli. tamam belki bu sene iyi birini sececekler belki ama sonucta caylagin etkisi kisitli oluyor genelde. yani sacramento en fazla dallas ve suns'i gecer batida.

onun haricinde jayson tatum 19 yasinda degil de 29 yasindaki gibi olgun bir oyun ve karakter ortaya koyarken caylak sezonunda, birinci sira secimi markelle fultz ise sut atma yetenegini nasil olduysa kaybetti. sezonu kapatti denirken son 5-6 macta dondu ancak playofflarda yine kenara hapsedildi oynamiyor. sakat mi degil mi, sorunu kafada mi, ozguven sorunlari mi yasiyor, sut mu atamiyor seklindeki sorulara acik bir sekilde cevap vermiyor 76ers organizasyonu. jayson tatum'un su anki 76ers kadrosunda muhtesem bir uyumlu parca olacagi da bariz. markelle fultz eger bust cikarsa, bryan colangelo'nun kellesinin gitmesi gerek. cunku fultz karsiliginda daha iyi bir oyuncudan vazgecildi ve ayriyetten ekstra bir top 5 pick verildi. bunlar haydi anlasilabilir belki ama verdigin takim senin gibi genc bir takim, ayni divisiondan rakibin ve yakin gelecekteki en onemli potansiyel rakibin. bu seneki eslesmede bile tatum bugunku macta gayet iyi oynadi, fultz ise oynamadi bile. sen en onemli rakibini guclendirmis oldun ve ayni anda kendinin de elini zayiflattin. hayir fultz performans verse bile neden baska bir top 5 pickten vazgeciyorsun iki basamak yukari cikmak icin draffte? hem de senin oyun kurucun ben simmons iken fultz'a ne gerek o da ayri bir soru isareti. yok fultz kombo guard ise sut atamiyor, kolejdeyken de serbest atis yuzdesi yuzde 60 olan bir oyuncuydu. yani hem yanlis oyuncuyu seciyorsun, hem daha iyi oyuncuyu kaciriyorsun, hem baska bir top 5 pickten vazgeciyorsun, hem de bunlari konferanstaki en onemli rakibine karsi yapiyorsun. hata ustune hata.

1-2 seneye sacramento kings'in pickinin kacinci sirada olacagi ve markelle fultz'un gelisimine gore 76ers'in kaderi belli olacak. bakalim 76ers'in gelecegine pranga mi takmis bu yonetici, hep beraber gorecegiz. hayward ve irving olmadan celtics, 76ers'i elerse gelecek sene mesela nasil basa cikmayi dusunuyor acaba 76ers, celtics ile? bunlar hep soru isareti.
  • oyuncular, koçlar ve takım içinden insider bilgiler veren en az 4 adet twitter hesabına sahip philadelphia 76ers'ın gm'i. the ringer dehşete düşüren ve kahkaha attıran şahane bir yazı yayınladı. nba twitter'ı kaynamakta şu an. koskoca gm'in uğraştığı şeylere bak ya asjdfdsjkjhfdjs.

https://www.theringer.com/…anonymous-markelle-fultz
  • gecen sene kevin durant'in kendisi icin sahte twitler attigi ortaya cikmisti, simdi de colangelo. bursa eski belediye baskani recep altepe, milletvekili yeliz falan da turkiye'nin bildikleri. sacma sapan isler. otur isini yap be adam.
  • an itibariyle istifa etmiş ex 76ers gm i.
  • https://www.theringer.com/…anonymous-markelle-fultz

şunu gördükten sonra bu adamın ekşi sözlük'te de bir hesabı olduğuna inandım, ne yalan söyleyeyim. babası ayrı deli, oğlu ayrı manyak.

(bkz: jerry colangelo/@berserkrgangr)

geçen sene babası için dediklerime bakıyorum da, hakkını yemişim biraz. yine de oğlundan evladır.