şükela:  tümü | bugün
  • sezon başında twente'ye transfer olan kosta rikalı. blaise nkufo ile birlikte takımın hücumunu sürüklüyorlar. gol krallığı sıralamasında, insaniyetten uzak bir performans sergileyen luis suarez'in ardından ikinci sırada. ligde ve avrupa liglerinde istikrarını koruyabilirse önümüzdeki sene yedi sıfırlı rakamlar karşılığı daha büyük liglere yol alır.
  • eredivisie'de şampiyonluğa giden twente'nin bu performansında belki de en önemli rolü oynayan kostarikalı forveti. 4 hafta kala ajax'ın 4 puan önünde ve zor diyebileceğimiz tek maçı az deplasmanı olan twente'de 23 golle, 29 gollü luis suarez'in de gol krallığında arkasında. son yıllarda hollanda'dan çıkan gol krallarının diğer liglerde performansı soru işaretlerine neden olacak olsa da yakın zamanda avrupa kulüplerinden birinde görmemiz mümkün kendisini. en azından şahsen ben luis suarez'e oranla çok daha başarılı olabileceğini düşünüyorum diğer liglerde.
  • geçtiğimiz yaz transferi yapamamasının tek sebebi olarak kostarika'nın dünya kupasında olamamasını gördüğüm kostarikalı gol makinası.
  • fulham'ın bonservis için 10.6 milyon pound karşılığında twente ile anlaştığı kosta rikalı forvet oyuncusu. şahsen fulham'ın ruiz gibi hücumun her bölgesinde oynayabilen bir oyuncu yerine net bir santrafor karakterli oyuncu almasını bekliyordum o bölgedeki andy johnson ve bobby zamora'nın sakatlığa olan meyillerini de göz önüne alınca ama ruiz'e yönelerek transfer dedikoduları ayyuka çıkan clint dempsey'e de bir alternatif yaratılmış oldu. eğer ruiz de fulham ile anlaşırsa ki yüksek ihtimal, fulham ile twente avrupa ligi'nde aynı gruptalar. fulham bir anlamda rakibini de zayıflatmış oldu. gerçi hollanda takımlarının gidenin yerini doldurmadaki başarısı malum ama transfer bitmek üzereyken ve hemen birkaç gün içinde yapabilmeleri de kolay gözükmüyor.
  • şu ana dek premier lig'e uyum sağlayamasa da dün oynanan everton maçında attığı golle en azından ne kalitede olduğunu gösterdi.

http://dai.ly/pfdrdu
  • premier lig'e yavaştan ısınmaya başlamış, hafta sonu bolton wanderers'a everton'a attığına benzer yine nefis bir aşırtma golü atmış kosta rikalı golcü. bu goller alamet-i farikası olacak gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
  • ne bir luiz suarez ne de baska bir hollanda ligi gol kralina benzer kendisi. bir cok macina denk gelip izledim ve bu adamin premier ligde tutunacagina hic inanmiyorum. giden fulhamin 10 milyon kusur pounduna oldu.
  • (bkz: underrated)
  • hollanda liginden cikan buyuk golculerin yaninda sansin yardimiyla 65 macta 35 gol yazmis yetenek yoksunu. birak fulhami, wba da bile oynamayi haketmez. hayat bazen gercekten cok adaletsiz. 59 macta 8 gol atan striker nerde gorulmusse artik.