şükela:  tümü | bugün
 • doğrudur; yönetmiştir olağan şüpheliler'i; hattızatında tarih yazmıştır, fekat bununla kalmamış, sessiz sedasız apt pupil'i de çekmiştir... işin en ilginci, 65 doğumlu bu taze çiçeğin, x men the movie'ı çekmiş olmasıdır. valla gragmana baktım biraz umutlandım.

  film müziklerinde john ottman ile çalışır genelde. yabancılaşma hadisesine kafayı takmış gibi görünmektedir. jaws ve star trek hayranıdır.
 • (bkz: marla singer)
 • anlatılamaz bir yönetmen,dahi ve ötesi
 • başyapıt kategorisine giren usual suspects'i çektiğinde 29 yaşındaydı. dahidir kendisi. ama dehasını az kullanır. daha sonra apt pupil ve x men dışında film çekmedi. gelecek sene x men 2 geliyor. ama her filminde dehasını kanıtladı. saygıyı fazlasıyla hakeden kişi.
 • genç, akıllı, iyi yönetmen.

  x men'i bir seri haline getirerek teker teker gençlik fantazilerini gerçeklerştiren üstün kişilik.

  "ilk önce x men'i çekerim, sonra kaptan picard'a* yanaşırım sonrada bir bakarsın star trek'te çıkarım" mantığıyla bir hayali daha gerçeğe dönüştü.
  star trek nemesis'te kendisine küçük bir cameo hakkı verilmiş üstün kişi.

  sci fi wire runs a piece with patrick stewart's thoughts on the upcoming star trek film star trek: nemesis. stewart also discusses his role in x-men 2 and how he managed to negotiate a cameo for that film's director, bryan singer, in the trek feature.

  stewart midwifed the appearance, letting trek producer rick berman know what a fan of the series singer is, whereupon berman suggested the cameo.

  stewart notes that "while we've been filming x-men [2]... continually he would say to me, 'what have you heard? have you seen any of the movie? do you think i'm going to be in it?' and when i came back, having seen the final cut, i said, 'bryan, you're actually in 28 frames of the movie.' he couldn't be happier."
 • bu amca bir gün normal bir insan gibi sinemaya gider. bir filme girecekken yaşlıca teyzenin biri yanaşır.

  - oğlum şu usual suspectsmidir nedir bu film hakkında birşeyler biliyormusun?
  + şok olmuş bir suratla evet ne öğrenmek isterdiniz?
  - kim oynuyo?
  + kevin spacey, gabriel burnes, chaz palmintieri, stephen baldwin, kevin pollak, benicio del toro
  - çık bana göre değilmiş ben başka filme giriym...

  kaynak: usual suspects special edition dvd.
 • x men filmlerinden sonra şimdi de, eğer yanlış okumadıysam ultimate x men adlı çizgiromana yazarlık yapacakmış kendisi ki oehh diyorum ister istemez..
 • resmi olarak superman v 'i yöneteceği duyurulmuştur. *

  x men 3 'ü yönetip yönetmeyeceği henüz kesinleşmemiştir. ancak dedikodular yapmayacağı yönünde.. yöneteceği bir diğer film olan logans run'ın ise daha çekimine başlanacağı tarih belirlenmemiş, superman gibi. henüz gelişim aşamasında olan logans run için francis lawrence (bkz: constantine) 'in de adı anılmaya başlamış.

  ve hala superman 'in kim olacağı belli değil. hadi artık demekten başka da yapılacak bişi yok. *
 • x men serisini yarı yolda bırakarak ayıp eden yönetmen.. son filmle birlikte gayet güzel bi üçleme sahibi olarak sinema tarihindeki yerini alabilirdi.. o işini yarıda bırakıp başka filme atlamayı tercih etti.. biz de onaylamıyoruz bu hareketini, sınıfta bırakıyoruz kendisini..
 • ne halt etmeye i, robot'u yönetmediğini anlayamadık, halbusem süper çekecekti...