şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: dark sister)
 • westeros tarihinin en karanlık adamlarından biri. bu dayının daemon blackfyre, aegor rivers ve shiera seastar arasındaki muhabbetler, tüm blackfyre isyanı ve sonrasından bi dünya hikaye çıkar. troll martin tales of dunk and egg ile anlatıyor ucundan ama kesmiyor. olayın ne olm senin? neyin peşindesin?
 • a dance with the dragons'u henuz okumayan bundan sonrasini da okumasin, agzinin tadi bozulmasin.

  --- spoiler ---

  kendisinin uc gozlu karga haline geldigi supheye mahal vermeyecek sekilde kesin. bran ilk kez agacin icine girip babasi ned stark'i gordugunde, brynden bunun sadece bir hayal oldugunu ve kendisinin de bu tur deneyimleri oldugundan bahseder;

  "i have my own ghosts, bran. a brother that i loved*, a brother that i hated *, a woman i desired*..."

  su ana dek bran'a yardim eden, ona yerini devredecek bir bilge tadi verse de, gerek melisandre gerek diger bir red priest'in alevler icinde gordukleri tek gozlu bir kan denizinin ustunde suzulen, yaninda kurt ve cocuk olan siluet kendisi olabilir. bran'a "karanlik seni daha guclu kilacak" telkini de lord of light dini ile direkt catisiyor zaten. cok acaip baggzi seyler.

  not: "a woman i desired" ile kastedilen shiera seastar'mis. dasdafavcx'a tesekkurler.

  --- spoiler ---
 • game of thrones dizisinde, struan rodger tarafından oynanılacak karakter.
 • lakabı bloodraven'ı yüzündeki kargaya benzeyen kırmızı* lekeden alan karakter.
  varys little bird*lerini kullanarak casusluk yapıyorken, bu dayı * warg ve greenseer özelliklerini kullanarak yapıyordu işini.
 • benim gibi en sevdigi hayvan kuzgun olan ikinci kisi. duyunca sevindim azigzim.. ben de mi targaryen'im acep..
 • kanlıkuzgun zamana dokunurken yanında daemon blackfyre vardı. bran'ın kendi zamanı geldiğinde blackfyre'ın yerini snow aldı. snow = blackfyre. simetri hastasısın george martin..
 • kendisini sürgün eden targaryenlerden intikamını almış olan karakter.
 • kendisinin üç gözlü karga olmadığı ve üç gözlü karga denen karakterin başka bir varlık olduğuna dair bol bol teori bulunmaktadır. kitapta sen üç gözlü karga mısın şeklindeki sorulara o ne lan modunda cevaplar verdiği gözden kaçmamaktadır. hem ormanın çocukları hem de coldhands de üç gözlü karga diye bir lakaptan haberdar değil gibi gözükmekteler. ayrıca belirtmek gerek ki kuzgun ve karga aynı hayvan değiller. üstüne melissandre'nin vizyonlarını da hesaba katarsak kitaptaki bran hiç de dizideki gibi bir şey olmayacağa benziyor.

  https://www.reddit.com/…battle_of_the_greenseers_a/

  https://www.reddit.com/…_bran_will_be_going_down_a/