şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  bugüne kadar çekilmiş diziler arasında muhtemelen en karizma sahnelerden birisine yer verilmiş efsanevi karakter. derede yüzen dedenin naaşına yanarlı dönerli oku sapladıktan sonra ilk iki defasında oku atamayan elemana yayı "al bunun götüne sok amına kodumun ayarsızı" dercesine fırlatmasıyla beni ayağa dikmiş ve dakikalarca "reyiz geliyor reyiz, ananızı sikecek!" diye bağırmama neden olmuştur.

  --- spoiler ---
 • 3. sezonda karşımıza pejmürde bir görünüm ile çıkacak westeros'un oldies but goldies tiplerinden.

  http://images2.wikia.nocookie.net/…rynden_tully.jpg

  yürüyen kibir jaime lannister'ın bile saygı duyup etkilendiği bir şövalyeyi böyle tasvir etmeseler şaşırırdım zaten.
 • --- spoiler ---

  4.kitapta jaime ile kaleyi teslim etme konusunda pazarlık ederken, jaime'ye ayar üstüne ayar veren, ayarlara doyamayan, serinin epik karakterlerinden biri.

  --- spoiler ---
 • en sevdiğim game of thrones karakteridir.

  --- spoiler ---

  bolton ve frey'leri sikerteceği günü iple çekeceğiz.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  kendisi hala işemektedir. sidiğiyle twins'i su altında bırakıp intikamını alacaktır
  --- spoiler ---
 • karabalık lakabını inatçı ve alaycı karakterinin sonucu almıştır ve hikayesi şöyledir;

  hiç evlenmemiş olması sebebiyle, ağabeyi ve nehirova lordu hoster tully ile sürekli tartışan ser brynden, döndüğü bir seferden sonda ağabeyinin kendisini redwyne hanesinden* bethany redwyne ile evlendirmek için anlaşma yaptığını öğrenir. redwyne hanesinin gücü ve zenginliği ile potansiyel eşinin uygunluğuna aldırmaksızın, ser brynden, evlenmeyi reddeder ve evleneceği kişiye ve zamana kimsenin karar veremeyeceğini söyler. bu tavra sinirlenen lord tully, aileye karşı görevlerini yerine getirmemesi sebebiyle kardeşine kızar* ve ona "tully ailesinin kara keçisi" ("the black goat of the herd" ingilizce deyimdir, sepetteki çürük yumurta anlamı taşır) der. bunun üzerine ser brynden işi dalgaya vurur ve tully hanesinin armasının alabalık olduğunu bu sebeple kendisine "karabalık" denmesinin daha uygun olacağını söyler. "karabalık" herkes tarafından çok benimsenir ve artık bu isimle anılan ser brynden da kişisel armasında gümüş renkli yerine siyah bir alabalık kullanmaya başlar.

  edit: yazım
 • --- spoiler ---

  adamın dizide insanlara öyle bir bakışı var ki; sanarsın sıçtıktan sonra klozetin içindeki boka son bir bakış atıyor. hele kalenin surlarından boğazına bıçak dayanmış yeğenine felan bakarken aboww..

  reis bence ölmedi. en azından öyle umuyorum.

  --- spoiler ---
 • clive russell'ın başarılı bir şekilde canlandırdığı asoiaf karakteri. kitaplardaki karizmayı dizide de hissettiriyor.
 • son bölümde jamie lannister ile olan diyaloğunun altına youtube'da yapılan bir yorum tam da bu karakterin hakkını vermektedir:

  --- spoiler ---

  how can this man walk so easily ? ı mean he is fucking fast carrying those 2 heavy balls .
  --- spoiler ---
 • ölüm sahnesi çekilmeden ölecek bir karakter değildi hadi hayırlısı.