şükela:  tümü | bugün
 • garmin 510'dan hiçbir eksiği olmayan, bisikletçinin ve cebinizin dostu bisiklet bilgisayarı. ben aliexpress'ten 151 $'a, içinde nabız bandı ve kadans sensörüyle aldım. bu fiyata garmin 500'ü anca ikinci el alırsınız.

  cihazın artıları

  +bir kere fiyat/performans ürünü. fiyatı çok uygun.
  +şarj süresi çok iyi. gps'i tam güçle 24, yarı güçle 36 saat gidiyor.
  +ekranı 8'e kadar bölüp göstergeleri manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz.
  +sloganında da belirtildiği gibi (power and go) basın ve sürüşe başlayın. uyduları çok hızlı buluyor. (yaklaşık 5~7 saniye sürüyor.)

  eksileri
  -harita atamıyorsunuz. navigasyon özelliği yok.
  -ekran yarım veya bir inç kadar daha geniş olsaydı tadından yenmezdi.

  en önemli şeyi, bu da benden size kıyağım olsun, bluetooth desteğinin şartları:

  -bluetooth ile bağlanmak istediğiniz cihazın en az bluetooth 4.0'a sahip olması
  -telefonunuzdaki android sürümünüzün 4.3'ten aşağı olmaması
  -google play'deki bryton uygulamasını değil, bryton'ın internet sitesinde "download" bölümünde yer alan shanghai.apk dosyasını indirerek telefona kurmalı ve bu uygulamaya bluetooth üzerinden bağlanılmalı...

  ama bluetooth olayının pek bir avantajı yok. sonuçta şarj etmek için pc'ye bağlayacaksınız zaten. o yüzden .fit dosyasını da strava'ya hemen atabiliyorsunuz. .gpx'i tanıdığı gibi .fit'i de cillop gibi tanıyor.

  http://corp.brytonsport.com/…ucts/rider310?lang=eng
 • bu cihazda bluetooth eşleştirme sorunu yaşayanlar, android telefonlarına google play'deki uygulamayı yüklesin. shanghai.apk falan işe yaramıyor. servis dışı. sonra bir de cihazlarına firmware gelmiştir. onu da bryton sitesindeki download bölümünden "bryton bridge" uygulamasıyla yapabilir. sonrasında uygulama yüklendi mi, cihaz güncellendi mi? telefonun hem bluetooth'unu hem de -burası çok önemli- gps'ini açıyoruz. gps'i açık değilken cihazları göremiyor. cihaz pairing modunda + bluetooth açık + gps açık = eşleştirilebilir.

  bu altın bilgi de benden size ikinci kıyağım olsun.
 • garmin alamayanlar için üretilmiş, türkiye'de sadece 1 kişinin kullandığı gps aleti.