• bireysel silahlanma ve savunma hakkı adı altında kurulmuş bir şey. ney tam anlayamadım. bir blogları var www.bssah.com diye. ama genel içeri kan donduracak cinsten sadist ve manyakça. sevmedim yasaklayacaklarsa bunu yasaklasınlar. silah dolu lan site.
  • www.bssah.com sitesinde, bireysel silahlanmayı şaka gibi gerekçeler ile savunan oluşum...

- trafik kazalarında ölen insan saysının, silah nedeniyle ölen insan sayısından çok daha fazla olduğunu. (bak içim rahatladı şimdi)

- milletvekillerinin önemli bir kısmının silah sahibi olduğunu.

- bazı avrupa devletlerinin, türkiye’de bireysel silahlanmanın engellenebilmesi için çeşitli faaliyetlere destek olduğunu. (dış mihraklar bu konuda da rahat durmuyorlar)
  • bireysel silahlanma ve savunma hakki insiyatifi olarak geciyorlar sanirim. tam olarak bir isimleri yok vakif mi dernek mi bilemedim. ama adamlarin amaci bireysel silahlanmayi arttirmak. bireysel silahlanmayi adamlar bir sebeple ulusal guvenligin ilk adimi olarak goruyorlar. silahlanmayi arttirmak icin de devlet'ten bazi talepleri var.

--- spoiler ---

talepler

silah ruhsat harçlarının kaldırılması.
    taşımaya imkan verecek tek tip ruhsat uygulamasına geçilmesi.
    halkın legal yollarla ve devlet kontrolünde silahlanabilmesi için; fahiş miktarda yüksek olan tabanca ve mühimmat fiyatlarının, halkın ulaşabileceği adil fiyatlara indirilmesi.
    halkın, yasadışı mühimmata yönelmemesi için mühimmat istihkakındaki sınırlamanın kaldırılması.
    ateşli silahlarla ilgili eğitim imkanlarının geliştirilmesi için kanuni ve bürokratik engellerin ortadan kaldırılması.
    resmi kurumların(mkek, ssm…vb), sivil silah satışlarındaki rollerinin gözden geçirilmesi.

--- spoiler ---

biz otomobildeki, elektronikteki, benzindeki vergi insin, pasaport harci kalksin diyince kotu oluyoruz amk.
  • kısaltması bsgaq şeklinde olsa daha iyi olacak sanki.
  • nra çakması türk oluşum. logo da benziyor. bravo.
hesabın var mı? giriş yap