şükela:  tümü | bugün
 • bolca tusu ve cable'i olan klavye..
 • hattızatında aynı zamanda creative için cd rom drive üreten firmadır, kudreti olmadığından, ürettikleri için büyük pazar bulamayan firmalar her daim büük firmalarca sömürülmüşlerdir... ne sömürüsü olm, ticaret bu... saçmaymışım ben de...
 • baku - tbilisi - ceyhan'in kisaltmasi
  (bkz: btc pl)
 • kazık çakma, patlatma, toprağı yarma gibi aktivitelerini çevre köy ve kasabaların yaklaşık 200 metre ötesinde yapacak olan bakü-tiflis-ceyhan boru hattı projesinin kısaltması. projeyi yönetenler, çeşitli vesilelerle projenin uygulanması sırasında çevreye zarar verilmeyeceğini, çevre sakinlerine istihdam olanağı sağlanacağını ve görsel görünümün bile bundan etkilenmeyeceğini iddia etmektedir ama nedense pek inandırıcı gelmemektedir.
 • beer tea coffee.
 • (bkz: btm)
 • btc co. proje icin kurulmus sirkettir. (30% hisse bp) botaş işi bu şirketten alarak;
  lot a da tepe-nacap joint venture,
  lot b de streicher-haustad&timmermann-günsayıl-alarko joint venture,
  lot c de limak-punj lloyd joint venture a vermiştir.
  4 adet pompa istasyonunu ve 1 adet basınç düşürme istasyonunu ise tepe inşaat yapmaktadır.

  limak canavar gibi calisip lot c yi çarçabuk bitirmiştir. a ve b lotlarında ise projeye sonradan botaş tarafından "emergency service provider" diye adlandirilmis bir firma (fernas) dahil edilmistir.
 • bu projede türkiye cumhuriyeti hükümetinin bir şekilde imzaladığı hükümetlerarası anlaşma, ev sahibi hükümet anlaşması, anahtar teslimi müteahhitlik anlaşması, ve bu kapsamda verilen hükümet garantisi ile, proje iştirakçisidev petrol şirketlerine hopbidi hopbidi at koşturabilecekleri kadar büyük bir alan dolusu hak ve imtiyaz tanımış, türk kanunlarına aykırı da olsa bir sürü yükümlülüğün altına girmiştir. eşitler arası bir anlaşmalar silsilesi değildir pek bu. nedense, o zamanın müzakerecilerinden midir, anlaşmaları review eden hukukçulardan mıdır, bilinmez, devlet kendini bondage ettirmiştir. uluslararası anlaşmalar kanunların üstündedir amma, yine de baştan eşit başlanmayan bi süreç ne kadar lehimize işler bilinmez. ayrıca boru hattının geçtiği arazinin istimlakinde de pek de hakkaniyetli davranılmadığını duydum. yanlışım varsa düzeltin.
  her neyse, proje iyidir, yararlıdır, vatana millete faidelidir hayırlı olsundur ancak hükümetin akdi yükümlülük ve taahhütleri alabildiğinedir. anlaşma hükümlerine aykırı olan yasalarını bile değiştirmeyi kabul etmiştir. budur.
 • ağustos ayında tiflis'e ulaşacak olan petrolün ekim'de türkiye ceyhan'da akmaya başlaması bekleniyor.
hesabın var mı? giriş yap