şükela:  tümü | bugün
  • bitcoin borsasında yatırım yapılmasını sağlayan iki platform arasında yapılan karşılaştırmadır. muhtemelen ekonometri okuyan birinin tez konusu falandır.

ukte sahibi: ekonometri okuyan adam
  • koinim'de satış komisyonu alınmaz, btcturk'de hem alış hem satışta komisyon alınır.
    koinim türkiye merkezlidir, btcturk kktc'dedir.
    koinim'de havale ücreti 1 tl, eft ücreti 3 tl'dir. btcturk'de havale-eft 5 tl'dir.
    koinim'de para transferi hızlı gerçekleşir, hafta sonu da havale ile para çekilip yatırılabilir.
    koinim'de litecoin de alıp satabilirsiniz.
    koinim'in işlem hacmi henuz ocak ayında tam faaliyete başlamasından dolayı btcturk'e göre daha düşüktür ancak daha hızlı büyümektedir.
  • ikisinin de neden hala marketcap'i 34,315,728,956$ olup bitcoinden hemen sonra 2. sırada yer alan ethereum alım-satımı işine girmediğini merak ediyorum. koinim keşke litecoin yerine ethereum borsasına olanak sağlasaydı.
  • birbirinden sikici türk borsaları versusu.

btcturk aktarım için her seferinde 0,0005 btc komisyon alır. koinim de bunun 2 katı olan 0,001 komisyon keser. otoboka komisyon kestiklerinden öyle 50 lira 100 lira ile gireyim deneyeyim derseniz paranız kuşa döner. ağalar diyorki gel kafadan 10.000 lira ile gir seni bi öpelim.
  • koinim tarafında yer aldığım versus. şimdiye kadar 1 erişim problemi dışında sıkıntı yaşamadım. destek kısmına sorulan sorulara gayet hızlı cevap veriliyor. site ilk zamanlar biraz hantal olsa da sonraya doğru biraz hızlandı.
    tek eleştirim coin alım-satımı yaparken o alt alta 3 tane text kutusu biraz kafa karıştırıcı. daha kolay bir mekanizma düşünülebilir.
  • koinim e cüzdan oluşturup istediğiniz bütün online payment gateway sitelerden bitcoin transferi sağlarken
    btcturk e cüzdan olayı yok para aktarımlarını papara ve banka hesabı üzerinden yapıyorlar.

koinim de etherium alış satışı yok
    btc de etherium alınıp satılıyor

ayrıca hesap onaylatmak ikisinde de ızdırap

edit: koinim kullanıyorum.