şükela:  tümü | bugün
268 entry daha
 • eleştiri yapmak düşüncenlerini ifade etmek amacını taşıyan bir platformda beğenmiyorsan niye saçma saçma yorum yapıyorsun diyenleri olduğunu göstermektedir.
 • bu grubu dinleyen insanın müzik zevki leştir. sahnede 7 adam müziğin kalitesizliğini kapatmak için değişik şovlar hazırlıyorlar. birde bu grubun devrim falan yaptığını savunuyorlar . bildiğim kadarıyla enstrümanlari da onlar çalmıyor konserlerde ne anladım bu işten.
  (#89324459)
 • son dönemlerde bu grubun sıkı sık debe'ye girmesine şaşıranlar var ise garipsemelerine gerek yok. bu grubun fanlarının bütün sosyal medya mecralarında yaptıkları gibi organize bir şekilde sözlüğe gelip entry oyladığına adınız kadar emin olabilirsiniz. çünkü dünya denen gezegendeki en kanser grup kesinlikle bu k-pop fanlarıdır. enes batur fanları, bunların yanında akil adam, düşünür falan kalır. öyle rezil bir seviye... twitter'da ne zaman random gülüş gibi bir hashtag'i trendlerde görsem %110 sikik sokuk bir k-pop grubu/şarkıcısı çıkıyor. yazılanlar ise " biz yarrayeringhu'yu hak edecek ne yaptıq", "hayatımın en zor günlerinde yanımda bir tek job7cuu vardı. şarkılarıyla bana destek oldu :q" gibi şeyler.

  yalnız bu bts denen grubun menajerleri ve beyin takımını gerçekten tebrik etmek gerek. kapitalizm ve eğlence sektörünün merkezi abd olarak görülür ama adamlar abd'li meslektaşlarına ders verecek seviyeye gelmişler. resmen keriz sikme konusunda çığır açtılar. sosyal medyanın da bütün avantajlarını kullanarak youtuberların da başvurduğu "biz bir aileyiz" goygoyu ile dibine kadar sömürmeyi başarıyorlar.

  mesela bts denen zımbırtının fotoğraflarını ilk gördüğünüzde renkli saçlar, ağır makyaj vs. derken elemanların eşcinsel olduğunu düşünürsünüz. ama daha sonra diğer k-pop şarkıcılarına baktığınızda olayın cinsel tercihler ile alakasının olmadığını anlıyorsunuz. olay tamamen bir pr çalışması.

  bu k-pop denen sektöre giren bir erkek şarkıcı genellikle görünebileceği en feminen şekilde bir imaj yaratıyor. yine twitter'da bu hashtag'lerdeki videolara baktığınızda eşek kadar adamlar 0-4 yaş arası bebek mimikleri ile şirin olmaya çalışıyorlar. genel hareket ve tavırları ise erkeksi her şeyden uzak, kadınsı ve çocuksu tavırlar. burada mesele elbette cinsel yönelim falan değil. kişinin cinsel yönelimi dolayısıyla kendini daha rahat hissettiği için böyle bir tarza sahip olması farklı bir şey, bu sektöre giren heteroseksüel bir erkeğin sektörün dayatması veya popülerlik için bilinçli bir pr çalışması olarak bunu kullanması bambaşka bir şey. bunu da muhtemelen hedef kitleleri ergen ve ergenlikten çıkamamış genç kızlar olduğu için yapıyorlar.

  yaptıkları beyin yakan sikko müziğe ise hiç girmiyorum. olayın müzik olmadığını, müziğin boktanlığını sadece şuradan anlayabilirsiniz: bunların bir tane avrupa konseri vlog'unu gördüm, konser öncesi alandakilerin %150'si kızlardı. arada 2-3 erkek kameraya girdi ve onların da manitalarının zoru ile konsere geldikleri belliydi. müzik denilen şey cinsiyet ayırmaksızın herkese hitap edebilir ama bu betese nasıl müthiş bir müzik yapıyor ise bunu erkek kulağı algılayamıyor. sadece ergen ve ergenlikten çıkamayan kızlar algılayabiliyormuş.
1 entry daha