şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde bts üyelerinin cinsiyeti tartışıla dursun,
    bu baharda comeback yapacak ve ardından stadyum turuna çıkacak olan gruptur.
    biletler sold out oldu bile.
    özellikle wembley stadyumu, rose bowl, stade de france 90 dk içinde kapışıldı. ticketmaster çöktü. bilet kuyruğunda 200 bin kişinin beklediği açıklandı. doğal olarak tura 2. gün konserleri eklendi ve onlar da anında tükendi. programları uysa muhtemelen 3. gün bile olabilirdi.

ha bu arada yazılmamış hiç, bts webtoon'unu okumanızı öneririm. senelerdir -hatta grubun ilk günlerine kadar uzanan- kafa yakan cinsten bir teori ağı vardı. biliyorsunuz bts müzik videolarında, vcr'larda, şarkılarda ve daha bir çok yerde üyelerin başrollerinde yer aldığı bir hikaye anlatıyordu. işte bu hikayeyi baştan sona anlatıkları, teorilerin açıklığa kavuştuğu bir webtoon yayınlıyorlar. her perşembe yeni bölüm yükleniyor. tık

bighit de değişik bir uygulamaya imza atarak armypedia isimli bir projeye başladı. dünyanın değişik yerlerine -türkiye'de yok- kare kodlar yerleştiriyor. genelde bu kodlar reklam panolarında, seyyar satıcılarda, otobüslerin üzerinde ve sanal ortamda yer alıyor. hayranlardan bu kodları bulup, armypedia sitesine yükleyerek puzzle tamamlamalarını istiyor. her army kod bts'in geçmişe dair bir anısını açıyor. güzel ve değişik bir proje.

edit. comeback tarihleri 12 nisan olarak açıklandı. albümün ismi '' map of the soul: persona'' imiş.
  • comeback sahnelerini emma stone'un sunuculuğunu yaptığı saturday night live'da yapmış grup.

yepyeni şarkıları boy with luv performansı için tık

mic drop performansı için tık

canlı performanslarını izledikçe hayret ediyorum. insan üstü kesinlikle. bu kadar dans ettirseler bırakın şarkıyı, adını bile zor söyleyecek bir çok şarkıcı var piyasada. adamların sesleri kaymıyor, nefes nefese kalmıyorlar. izlemesi de dinlemesi de çok keyifli.

bts her albümde kendini yenileyen bir grup. anlatacakları hikayeleri, düşünceleri var bu adamların. açıkçası ruhun haritasını, personayı nasıl işleyecekler diye merak içerisindeydim. yunan mitolojisini temel almışlar. çok yerinde olmuş.

albümdeki favorim j-hope'un yaptığı şarkı dionysus. rock sever olmamdan mütevellit mest oldum. edit: jin de rock starmış hani. yıllardır kpoptur, raptir arada kaynamış adam. solo rock albüm çıkarması farz oldu.*
    diğer favorim ise boy with luv. halsey düeti çok da gerekli değilmiş aslında. şarkıya bir yenilik bir farklılık kattığını düşünmüyorum. geçerken uğramış gibi bir hali var daha çok.
    suga'ya ise ayrı bir parantez açmak istiyorum. albümün tamamında suga'nın rapi çok güçlü. özellikle boy with luv'daki suga'ya övgüler dizmek istiyorum, o derece iyi.
  • çok başarılı bir grup. dansları ve sahneleri inanılmaz iyi, büyük emek var. kıyafetlerine de ayrıca bayılıyorum.
    yeni albümleri ile yine kendilerini kanıtladılar dionysus adlı muhteşem şarkıyı canlı seslendirseler de görsek ya da klip çekseler hemen. vokalleri inanılmaz merak ediyorum özellikle jin ve jungkook'un high notelarını.
    yedisini de ayrı ayrı seviyorum canlarım benim. hepsinin kendine has özellikleri var oldukça samimiler. şu yaşımda ne zaman army diye seslendiklerini duysam içim bir hoş oluyor aşırı sevimli.
  • yeni albüm ile beni benden almış olan grup.
    favori şarkım 'dionysus'. harika bir şarkı olmuş.
    bu çocuklardaki enerji nedir arkadaş, insan mısınız siz ^^
  • boy with luv ile tekrar dinlemeye başladığım grup. klibin başındaki taehyung o dil cikarma hareketine bayıldım.
  • japonlardan olustuguna kanaat getirdigim ve hintli kardeslerimiz gibi hunharca tepinen muzik grubu. demekki japonya ve hindistan dans acisindan birbirinden etkilenmislerdir. yakinlar zaten.
    neyse, bu grubu ve icra ettikleri sanati pek sevmedim, tarzim degil sanirim.
  • bir sürü serdar ortaç toplanmış acayip bir grup olmuş. ben sevdim, güzel pop müzik.
  • eskiden beatles, queen, led zeppelin, pink floyd'ların kasıp kavurduğu dünyayı şimdi bts'ler kavuruyor amk. dünyanın geldiği yeri sikeyim. tersine evrim resmen.

edit: asdfhkljslg... popüler olan her boka tek savunması "imi siz yislisiniz, girıkifilısıniz" olan army'ler hemen zırhlarını kuşanıp gelmiş.

eski olan her bok iyi olmadığı gibi yeni olan her sike de tuzlukla koşulmaz.
  • eskiden beatles, queen, led zeppelin, pink floyd'ların kasıp kavurduğu dünyada adı geçen grupların müziğine önyargının özellikle yaşı geçkin kişilerde asla sonlanmadığı düşünüldüğünde dünyanın hiç de farklı bir yere gitmediğini, aksine olduğu yerde saydığını görmemizi sağlayacak derecede başarılı müzik grubu.

edit: eklemeyi unutmuşum. aksini iddia ve ispat edemediği her türlü argümana argoyla karşılık veren insanlarla uğraşmaktan sıkılmış bir fandoma sahip gruptur aynı zamanda.
  • kamera arkası demektır.