şükela:  tümü | bugün
53 entry daha
  • müptelası olduğum sağlam kaliteli bisiklet satıcısı. yıllar kullanıyorum binlerce km oldu tık yok rockrider 540 f/p istiyorsanız buyrun.
  • rockrider 520 bisikleti hakkında olumsuz yorumları okuduktan sonra almaktan vazgeçtiğim bisiklettir.

yorumları paylaşıyorum;

- aldigimda cok mutluydum mukemmel falan diyordum ancak aldiktan 3 gun sonra lastigin yan tarafinda bir delik acildi yama yaptim falan aradan 3 4 gun sonra yani 24.haziran 23:30 civarlarinda yeniden patladi bunun uzerine birde masayi kitleyip actogimda masa basmiyor aldigima pisman oldum.

-bisikleti aldık ayar yapıldı, fakat eve geldikten sonra ön tekerlek frenlerinden ses geliyor.
    zincir metala sürtüyor.ayar yapıyoruz lastiğe değiyor.

-bisikleti aldığımdan beri bir sürü sıkıntısını gördüm 1.si x3 attırıcı en ufak droplarda kırıldı arka suspansiyon 2 kere patladı ön maşa kitlenip duruyor sele hiç rahat deil mekanik dısc fren hiç iyi tutmuyor eğer ben arka seti değiştiririm arka süspansiyonu kaliteli bitane taktırırım seleyi jel sele taktırırım maşayı habire yağlayıp dururum freni hidrolik disc fren yaparım diyor isen al :)

-gerek eşim, gerekse çalışan personelin yönlendirmesi nedeniyle triban 520 almak için girdiğim mağazadan (metrocity) maalesef bununla çıktım. yaklaşık 100 km. yol yaptım ve olumsuz tespitlerim şöyledir; 1- arka süspansiyon gereksiz ağırlık sağlıyor ve pedala verdiğiniz enerjinin yarısını alıyor.2- lastikleri zaten yavaş olan bisikleti iyice yavaşlatıyor (düz yolda ort. 16 km/h gibi bir hız elde ettim) 3- gittiğim mağazada tek bisiklet kaldığı için veremiyeceklerini, çok istersem vereceklerini (aynen böyle dendi) beyan ettiler, bisikleti üst sıra stanttan ben indirdim) 4- sağolsun aldığım yerdeki çocuklar öyle bir ayar yapmışlar ki (lastik hava basınçları 24-26 psi çıktı, yaklaşık 2.5 saat fren ayarı yaptım) iyice soğudum bisikletten. 5- asfalt lastiği almak için gittiğim aynı mağazadaki başka bir çocuk "ben olsam buna binmezdim, çok kötü bir bisiklet" deyince sağolsun herşeyin üzerine tüy dikti. başka bir işim yokmuş gibi, yalnızca daha iyi ve daha az yorucu bir bisiklet deneyimi için 300 tl verip bisiklete asfalt lastiği taktım (ellerinde yokmuş, başka bir firmadan aldım lastikleri). biraz daha kullanılabilir bir bisiklet oldu şimdi. yanlış anlaşılmasın, burada decathlon'u kötülemiyorum, çok alışveriş yaptığım ve tüm ürünlerinden hep memnun kaldığım bir firma olmuştur kendileri, fakat özellikle bahsettiğim mağazadaki personel ve davranışlar ne kadar kendilerine yakışıyor, nasıl kendi sattıkları üründen (ki bisiklete bir sezon binerim, gelecek sezon başka bir markadan güzel bir yol bisikleti alırım, paramla rezil olmam, boşuna üzülmem) insanı soğutuyorlar bence oturup incelesinler. bide bence bu bisikleti almayın, triban 520 falan alın daha iyi:)

-vites grup seti berbat kadro kulagı saglam degil 1 kez kırıldı 1 kez yamuldu başlangıç endurosu için aldım fakat pişman oldum keşke 2.el bişeyler alsaydım amortisörler iyi frenler uzun dag inişleri için uygun degil ısınıyor

kaynak