şükela:  tümü | bugün
 • "bak beyim... sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmaz... ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. hıh... sen... büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi... sen mi büyüksün? hayır biz büyüğüz, biz! sen bizim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümüzde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil; ne oğluma, ne de gelinime hiç bir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizleri. çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?! dokunma artık aileme. dokunma bizlere. dokunma oğluma, gelinime... eğer onların kılına zarar gelirse, bu arada bora ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, bora, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun? vururum ve dönüp arkama bakmam bile."
 • "birbirimizi tanımadığımız için mesafeli olan muhabbetimizi, ismimi araya sıkıştırarak kişisel ve samimi bir düzeye çıkarıyorum ve kimse beni durduramaz." demenin kısa yoludur.
  önceki başlıklarda bar içerisinde geçen kullanımlarından bahsedilmiş* olsa da, bora'lar her yerde...

  -tuvalet gibi bişey mi koktu ne ?
  +evet rüzgar getirdi sanki.
  -bu arada bora ben.
  +neyse benim otobüsüm geldi, iyi günler.

  (bkz: gerisi gelir zaten)
 • - bu arada bora ben.
  - sen kimsin?! hiç düşündün mü?!! kimsin de kendini benimle bir tutuyorsun?! ben sultan olarak doğdum! sultan olarak ölücem! doğuştan haklarım var benim hiçbir hatuna nasip olmayan!! şehzadeler doğurmuş olmanız sizin mevkiinizde bir değişiklik yapmaz! hünkarımın kulları kölesi olarak kalırsınız! ibrahim değil harem kurmak, başka bir kadının gözlerine bile bakamaz!!!!! eğer bir başkasıyla olursa onu boşarım! ne paşalığı kalır, ne sadrazamlığı. <caps>mahvederimm!!<caps> neden biliyor musun? çünkü ben, hanedan-el osman'dan, hatice sultan'ım.

  http://www.dizihd.com/…sem-yuzyil-26-bolum-izle-hd# (5. kısım, 14:20)
 • - bu arada bora ben.
  + sen benim kim olduğumu biliyor musun ulan lavuk!?
  - pardon abi yanlış oldu...
 • bir klişenin doğuşuna tanıklık etmemi sağlamış cümle. gerisi gelir zaten zirvesi'nde uzun uzadıya iredelemek istiyorum içeriğini.*