şükela:  tümü | bugün
  • $ebnem ferah'in her dinleni$te tekrar tekrar kendine hayran biraktigi $arkisi.
  • bu şarkı, doksanların müzikalite bağlamında ne kadar verimli bir süreç olduğunun işaretlerinden biridir.
    türkçe sözlü müziğin zamana yenik düşmemiş ve düşmeyecek olan nadir klasikleri arasına girmiştir.
  • şebnem ferah'ın, bana göre en güzel albümünün (bkz: kadın), en bi şahane şarkılarından biri. 90'larda ilk albümlerini çıkarmış çoğu şarkıcının en iyi albümü hep bu ilkler ya da ben onları seviyorum bilmiyorum. kadın'da da bütün şarkılar güzel, ayrım yapmak diğerlerine haksızlık olur aslında.
  • si minör bir parçadır. gitarla çalmak isteyip, ay ben hiç bare basamıyom diyenler için, ikinci perdeye kapo takıp la minör gibi düşünmelerini önerebiliriz.
  • ya da bu aşk az bana anlamında bir serzenis.
  • yaz tatiliydi.
    o zamanlar daha güzeldi hayat...
    şebnem de öyle...
    çocuktum.

uzun bir zamandan sonra bu gece dinledim...
    herşey güzel oldu. dört buçuk dakika boyunca çocukluğuma döndüm.
    şebnem söyledi, ben yaz tatilini yaşadım...
    şebnem söyledi, ben çocuk oldum.

ve sonra hatırladım, uzun zamandır müzik bile dinlemediğimi.

teşekkürler şebnem.
  • her seferinde haklı çıkan şebnem ferah şarkısı. ama her seferinde...
  • kız arkadaşım bundan 6 yıl önce bana armağan etti bu şarkıyı. hırs yaptım, hala beraberiz.
  • "denize açıldım sevmeye, sevilmeye" dizesiyle yüzmeye başladığım şarkı.
  • hiç beklenmedik bir anda, tam da "o" anda radyoda çalar. 15 yıl önceki "sen"i hatırlarsın, şimdiki "sen"e bakarsın. derin bir iç çekersin ve daha fazla dayanamaz salya sümük, bağıra çağıra söylersin, söylersin, söylersin!