şükela:  tümü | bugün
1634 entry daha
  • hey gidi günler..

trt dışında kanal olmayan, susam sokağı ile mutlulukla tv başında bilgilenen, iz peşinde ve a takımı gibi efsane dizileri çocuk aklıyla sıkı sıkıya takip eden, annesiyle zenginler de ağlar/mariana, babasıyla dallas takip eden, süt kardeşler'i izlemek için evinde videoçalar ve kaset olan, renksiz televizyonun uzaktan kumandası biz çocuklar olan bir nesildenim bende..

ilk eğlenceli anılarım nedense yonca evcimik'le başlıyor.. ilk ezberlediğim şarkı kendisine ait olmalı.. aboneyim abone.. sonraki yıl ilkokula başladığımda defter kaplıklarımı yonca evcimik ve hakan pekerli olarak aldırmıştım.. hakan peker de efsaneydi o zamanlar.. bir efsane ile.. siyah kaplık üzerinde sapsarı kıvırcık saçları ve kocaman halka küpeleriyle bana gülümseyen idol gibi bir yonca evcimik.. ve acayip derecede yakışıklı bulduğum/uz hakan peker.. her (genç kızın derdim ama çocuktum) çocuğun hayali..

7 yaşıma girmiştim teleon kurulduğu sene.. cem uzan ve grubu yeni bir yıldız gibiydi.. kutlama yaptıkları görüntüleri hala gözümün önündedir.. çok ünlü bir haber spikeri vardı: adı kaan.. soyadını bulamayacağım şimdi.. neyse buldum (bkz: kaan yakuphan).. ilk tv aşkımdı kendileri.. sonrasında teleon yerini star'a bıraktı.. daha doğrusu star'la birleşti.. star logosu o zamanlar maviydi.. (hatta ilk zamanlar mavi bile değildi, şeffaftı sanki)..

dedemin, başını elleri arasına alıp salona girerken turgut özal'ın ölümüne ağlayışını hatırlıyorum, 8 yaşıma girmiştim o yıl..

ilkokula giderken burak kut çıkmıştı mesela, benimle oynama şarkısı eko tv'de tam kırk dakikada bir* gösterilmekteydi.. evet, eko tv denen bir kanal vardı o zamanlar ve ben yine 8 yaşımdaydım..

başka bir şeye gerek yok sanırım..
    yıl itibariyle 33 oldum..
    ilkokul numaramın peşinden koşmak isterdim* ama o kadar yaşayamayacağım için 33'e şükür diyorum.. en azından ilk iki haneyi tamamladım..

not: iyiden iyiye yarısına geldim ömrün.. o da ortalama insan ömrüne sahipsem..

edit: imla..
  • turgut özal'dan hiza alınıyor oluşu bu başlığa yazma ihtiyacı hissettirdi, rahmetlinin vefaat haberini aldığımızda yurdun arkasındaki geniş çayır çimenlikte top oynuyorduk, yurttan bi kaç çocuk koşa koşa gelip ulan cumhurbaşkanı ölmüş siz hala top oynuyosunuz kabilinde bir takım komiklik ve şakalar yapmıştı, hafızam beni yanıltmıyorsa haftasonuydu çünkü okul yoktu, onüçüncü doğum günümdü.
  • sıdıka‘nın abisi en sevdiğim dizi karakteriydi..
  • alparslan türkeş öldüğünde 8. sınıftım.
  • eminim doğduğum sene burdaki insanların %70'i ergendi...
    ruhsar dizisi benim doğduğum sene çıkmış.
    sıdıka, deli yürek, yılan hikayesi, hayat bilgisi, kavak yelleri dönerdi benim küçüklüğümde televizyonda.

aynı zamanda google'ın kurulduğu yıl, amerika'nın ırak'a girmesinden 5 sene evvel dünyaya gelmişim.

evet çoğunuzdan küçüğüm vurmayın :'(
  • yolun yarısına 5 kala.
  • ilk öğrendiğim yabancı şarkı yeke yeke , ilk aldığım kaset; aşkın nur yengi , sevgiliye
    trt de çalıkuşu dizisinin ilk gösterimini izledim. trt logosu elips şeklindeydi
  • nisfurpet 2 deyip cdciden alinan kelli felli kitapcikli korsan need for speed 2 cdsinin bozuk cikmasi.
  • yaşım 2. (bkz: mükemmel sayı)dır.
109 entry daha