şükela:  tümü | bugün
  • bir çocuğa verilebilecek en güzel armağanlardandır "kitap okuma alışkanlığının kazandırılması"

evet, bu amaçla yola çıkan bir arkadaşımın sosyal medya üzerinde başlattığı ve sesini duyurabilmesi amacıyla kendisine sözlük üzerinden yardım için küçük de olsa bir katkıdır deyip buradan sizlere sesleniyorum onun adına.
    yapmanız gereken çok kolay. her bayram kapınıza gelen çocuklara şekerin yanında onlara verebileceğiniz kitapları armağan etmek.
    sizler, bizler okuyan insanlar çocuklara bundan daha güzel ne verebiliriz ki?

https://www.instagram.com/p/bjxhxfjndgy/

#bubayramsekerinyanindakitapver
    #kitap
    #bayramhediyesi
    #kitaphediye
  • her yerde paylaştığım etkinlik :)

ben kapıma gelen ilk 5 kişiye en sevdiğim 5 kitabı vereceğim.

zaten şeker en tatlı zehirdir. ne gerek var şekere para vermeye? kitap verelim.
  • harika bir kampanyadır. daha çok kişi katılmalıdır.
  • yıllar önce yaşanan vahşetten dolayı
    artık çocuklar kapıya gelmiyor.
    (bkz: keşke gelse)
  • artık gezen çocuk pek kalmadı, gelenlerin bazıları da bazen verilen çikolatayı şekeri beğenmiyor para bekliyor, kitabı ne yaparlar bilemem ama denenebilir.

bütçeniz uygunsa deneyiniz efendim.
  • iyi niyetli bir kampanya fakat şekerin yanında kitap verecek zihniyetteki insanlar bayramda evde değiller. evde olanların ise elindeki kitaplar (bkz: namaz öğreniyorum) (bkz: yasin-i şerif) tarzında. yani kaş yapayım derken göz çıkabilir bilemedim.
  • çocukların gelmesini beklemeden kitaplarla dolaşarak da hayata geçirilebilecek güzel kampanya. 1 liraya bile çocuk kitabı bulunabiliyor, çantaya birkaç tane atıp bayramı hevesle bekleyebiliriz, bekleyelim.
  • aslında hiç de fena olmayan fikir. itiraf edeyim ben de zamanında kapı kapı dolaşıp, para isteyip, bayram şekerine burun kıvırmıştım ama çikolatanın güzelini de afiyetle yemiştim. ne var ki günümüzde çocuklar bayram şekerine "şeker hastasıyım" diye burun kıvıracak kadar pişkin kıvama geldiğinden anlam ifade etmiyor. en mantıklısı yarın (arife) bi' kitabevine gidip incesinden 5-10 tane almak, çocuklara da bunları sunmak. okurlar mı? belki. muhtemelen 10 çocuğun 5'i çöpe ve hatta yere atacak, 4'ü evine götürecek, kapağını bile açmayacak. ama o 1'i bile okusa, kafasını o tabletten, telefondan kaldırsa kardır. evet, yapayım ben bunu.
  • çok güzel bir kampanya, arkadaşım rica etmiş ben daha yeni gördüm, hemen yarına iki üç kitap ayıracağım, bir tanesi ingilizce, umuyorum çocuklardan biri bile olsa okumayı dener, keşke ülkemizde de yaygınlaşan bir kampanya olsa, bilinçlenmek kitap okumakla başlıyor.