şükela:  tümü | bugün
  • argonomi isimli youtube kanalının kadına şiddete dikkat çekmek isteyen videosudur.

muhteşem bir iş yapmışlar, uğraşıp 22 dakikalık video hazırlamışlar. bize de izlemek düşer.

hazırlayan ve sunan: pelin öztürk
    seslendiren: mengü özkor, ışıl ılgıt şimşek
  • içimizdeki isyanı tarife uğraşmış çok da güzel başarmış youtube kanalı argonomi tarafından kadın cinayetlerine, hukuki çarpıklıklara ve toplumun sözde namus söz konusu olunca ortaya koyduğu ikiyüzlülüğe dikkat çeken videodur. daha fazla kişiye ulaşmasının, küçük de olsa bir etki yaratabileceğini umuyorum.
  • üzücü video. umarım topluma bir duyarlılık kazandırabilir. sosyal medya hesaplarından kesitlerini veya tamamını paylaşmanızı tavsiye ederim.
  • bu ne olum ya herkes mi aptal herkes mi akıl tutulması yaşıyor hangi dünya bu kızın söyledikleri

19 yaşındaydı ama hayalleri büyüktü ?
    türkiyenin en iyi psikoloğu olmak istiyordu ?
    çantasında güvercinler için bir avuç buğday taşırdı ?
    tolstoyu dostoyevskiyi peyami safayı çok severdi ?
    tam bir şiir hastasıydı sabahlara kadar uyumaz şiir yazardı ?

olum kaçınızın çevresinde böyle yaşayan insanlar var ciddi ve gayet büyük bir toplumsal yıkılım var ve sen kalkıp bunu daha nasıl dramatize ederim madureyi nasıl melek yaparımın derdindesin bana göre o şerefsiz caniden daha tehlikelisin. o adamı yok edebilirim, o adamın davranışının güçle cezayla parayla hatta gün yüzüne çıkmasını engelleyebilirim. onun gibi hayvanların yetişmemesini sağlayabilirim insanları eğitebilirim. ama sana hiç bir şey yapamam biliyor musun, melek gibi görünen şeytana benim gücüm yetmez. iyi bir şey yaptığını zannettirdiğin aptal kitleyle baş edemem. o hayvana yaptığı şeyin kötü olduğunu bir şekilde anlatırım ama seninkinin kötü olduğunu sana anlatamam. adi sömürü düzenine hizmet ettiğini sana kabul ettiremem.