• melodisi çok güzel. belki de cihan'ın tonlaması çok güzel.

tuzla buz gibiyim doğru
    hem üzgün hem de ummana doğru
    yerli yersiz dağların ardında
    seni orada bulduğum doğru
    bu bir yağmur mu?
    göğsüme doğru
    zehir mi yoksa suya mı yordum?
    şimdi bahçemde çocuklar koşar
    fırlayıp içimden beni de aşar
  • bitsin bu delilik'in en güzel şarkılarından biri bu olmuş. bu akşam keşfe çıktım şarkılar arasında, genelde yeni sesleri öyle aman aman hevesle dinlemem; ama cihan mürtezaoğlu iyiymiş. dinlemeniz tavsiye edilir.
  • müthiş bir şarkı.gece gece belamı sikti diyebilirim.5 gün önce aldatıldığımı öğrendim.önümde boş bira şişeleri , dolu kül tablaları , beynime saplanmış yalnızlıkla vurgun yemişliğin karışımı bir asit.deliriyorum bilmemkaç metrekarede
  • göğsüme doğru.
  • cihan murtezaoğlu’nun efsane şarkısı. diğerleri beni sarmadı ama bunu her gece defalarca dinliyorum. hık hık iç çektiriyor bana bu bir yağmur mu derken. umarım bunun gibi parlak bir çok parça yapar. takibimde.
  • çocuğum olduğunda ona bu şarkıyı söyleyeceğim. hep göğsüne doğru gelen yağmurların içinde hatırlasın annesini...
  • hayır, virüs.
  • "şimdi bahçemde çocuklar koşar,
    fırlayıp içimden beni de aşar..."

hafif dalgalı bir sesin söylediği lodosla karayel arası bir şarkı... ısıtmalı mı, yoksa üşütmeli mi; bilemedim.

ama cuma yorgunluğu birasına pek güzel eşlik ediyor cihan mürtezaoğlu bu şarkısı ile.

ne güzel sesin var. var ol sen...
  • yağmur yağarken dinlenecek, tam mevsimsel şarkılardandır. yazın bu melodiye rastlamak bile atlatılması zor, ağır depresyon yaşamanıza sebep olabilir. ama güzel şarkı, ne de olsa cihan mürtezaoğlu eseri.
hesabın var mı? giriş yap