şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fal da baktırır, tarot da açar, büyü de yaptırır böyleleri. sorsan alayı bilim ve kültür sevdalısıdır. ama ne hikmetse burç denilen ve çalışma mekanizması istatistik bilimince de izah edilen zırvalığa inanırlar. falanca burcun erkeği şöyledir, kızı böyledir diye moronca genellemeler yaparlar.

  böyle tipler görür görmez arkanıza bakmadan kaçın. burç soran ve burç muhabbeti yapanla samimi olmaya hele hele aşk meşk işlerine girmeye sakın kalkmayın.
 • (bkz: kova burcu erkeği) sen misin?
 • hala yaşadığına inanmadığım cahil cühela grubuna mensuptur.
 • yemin ediyorum aptallıktan başka bir şey değil. aptal aptal bir de bunlara para yediriyorlar ya ben hiçbir anlam veremiyorum. memleket aptal kaynıyor resmen.

  ulan sorsan allah kitap inanmaz bunlardan medet umuyor. büyü falan islam dininde olan kabul edilmiş ve yasaklanmış şeylerdir ama sen bu dine inanmıyorsun bi de gidiyorsun falcıya inanıyorsun. diyosun bilim falan evrim falan var allah yok, sonra gidip bunlara para yediriyorsun. bilim diyen adamın falla büyüyle işi ne amk. ulan senin ben aklını sikeyim.

  ergenlerimizin üstlerine sorumluluk geleceği düşüncesiyle dinden çıkmasını doğru bulmuyorum. oku bir araştır de ki bu dinin eksiği var öyle inanma.

  aptal gençlikten çok şikayetçiyim be sözlük.

  edit: herhangi bir dine mensup değilim. fakat insanların bir şey yaparken kafasızca yapmasından hoşlanmıyorum.
 • aptalliktir, issizliktir, sacmaliktir.
  birazdan bunun savunuculari buraya damlar.
 • koç burcu kadını duymasın.
 • kutle cekimi diye bir sey varken, koskoca yildizlarin ve gezegenlerin ustumuzde etkisi olduguna inanmayalim da dinlere mi inanalim arkadasim?
 • astrolojiden haberi yoktur. cahilliği de bu noktada. astroloji bilseydi astrolojide “burçlara inanmak” diye bir şey olmadığını da bilirdi. konuyla hiç ilgilenmeyen insana diyecek laf yok herkes neyle ilgileneceğini kendi bilir. ama hem astrolojiye bulaşayım hem de burçlara inanayım olmaz.
 • bırak burçları sümüklü ilkokul mezunlarına inanan askerler, üniversite mezunları var.

  yani okulda matematik, fizik yada türkçe öğrenmek insanın kafasını açmıyor.
  mesleğinde çok iyi kimi mühendislerin başka konulardaki cahilliğini görünce şaşıyorum.

  eğitimi felsefe ile beslemediğin sürece bugün burç olur yarın falan hoca olur kanacak bir dolandırıcı bulurlar.
 • burçlara inanmak cahillik değildir. uzay ve yıldız bilimi bir alandır.

  hakiki anlamda bu işin ehilleri vardır. alan uzman sayısı az olduğu için ranta çeviren sözde astrologum diye geçinen tebanın varlığıdır asıl sıkıntı olan. sorun onların verdikleri bilgilere inanan vatandaşta değil, uzmanım diye geçinenlerin önünü açan, buna müsaade eden otoritededir.

  hakkında sağda solda yazılanlardan başka bilgisi olmayan, sözde bilimle ilgilendiğini düşünen, beş para etmez sözde kaynakları kendisine rehber edinmiş yazarlar kadrosuna sınavsız kabul edildiniz. tebrik ederim.