şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rtük'ün ellerinin armut topladığı 90lı yıllarda manisa'nın akhisar ilçesinde bir inşaatta mavi bir çanta içinde paramparça olmuş, elleri bileklerinden kesilmiş, yüzünün derisi yüzülmüş halde bulunan bir kadın cesedinin sıcağı sıcağına adlı haber programında tüm çıplaklığıyla gösterilmesi ve cesedi teşhis edebilen izleyicilerden yardım istenmesine sahne olan, o zamanlar için sıradan haberlerden biridir.

  --- +18 +18 +18 ---

  http://alkislarlayasiyorum.com/…tfen-bizi-arayin-18

  --- +18 +18 +18 ---

  dizilerde, filmlerde, bilgisayar oyunlarında onlarca ceset, zombi vs. görmüş de olsanız bu kadını daha korkunç yapan gerçek olması. makyaj, balmumu manken, cgi falan değil, o kadın gerçek. ona göre açın izleyin.

  (bkz: çocuklukta izlenmiş ve halen unutulamamış haberler)
  (bkz: sıcağı sıcağına)

  ekleme: arkadaşlar bu program türk televizyonlarında ciddi ciddi yayınlanan bir haber programıydı. hatta sunucu cem kurtoğlu'nun youtube kanalında bölümlere ulaşabilirsiniz. (bazı bölümler eksik.) https://www.youtube.com/user/mrcemkurtoglu

  videonun yer aldığı program da burada: https://youtu.be/xocrq0kbebk

  bana kalırsa kız annesini teşhis etse de babasından korkusuna söyleyemiyor, belki de babası öldürmüştür kim bilir. aslında emniyet bu videodan şüphelenip davayı yeniden açsa, ölen kadından ve kızdan dna örnekleri alıp karşılaştırsa kim bilir ne olurdu...
 • konuştukları emniyet müdürünün de hanefi avcı olması ilginç bir detay olmuş.

  ayrıca, eskiden rtük yoktu. o işlere mahkemeler bakıyordu. 30 yaşın altında olanlar ve 90'ların başında gündemi takip etmeyenler bilmez.
 • haber uyarısının (+18) yerine (+insan) şeklinde yapılmasını gerektiren bir görüntüdür.
  zira nşa'da insanların izlemesi sakıncalıdır.
 • bir adet parçalanmış ve yüzünün derisi kalkmış kadın cesedi içeren haber. baktığımdan beri aklımdan çıkmıyor, hata bende, 18 yaşını geçtiğimden beri +18 yazan bütün korkunçlu şeylere " ehe mehe" diye girip bakıyorum.
  yalnız zamanında bunu nasıl paylaşmışlar, rtük falan yok muydu, aklım almıyor.
 • küçükken bu program başladığında odalarımıza yollanır, kesinlikle bu programı izlememize izin verilmezdi. biz ise kapı arkadasından veya başka yollarla gizli gizli izlerdik. bir nesil bu program yüzünden kafayı yemiştir ben dahil.

  ayrıca rtük’ün oluşmasındaki en büyük sebeplerden biri bu programdır. bundan 4 sene önce bu programın tüm bölümlerini youtube’dan izledim. 1993’den 1998’deki son bölümüne kadar yavaş yavaş sansür mekanizmasının işlemeye başladığını görebilirsiniz. 1993-1996 bölümleri ise tam bir facia ve cesetler olduğu gibi ortada. sonra yavaş yavaş az da olsa buzlama ve sansür uygulanıyor.

  arkada çalan gerilim müzikleri. parçalanmış cesetlerin olduğu gibi gösterilmesi ve cesetleri parçalayan adamlarla röportaj ve buram buram 90ların karanlık havası bu programda sinirleri sağlam olanlar için izlenebilir.

  --- spoiler +18 ---

  kesik baş cinayeti

  http://alkislarlayasiyorum.com/…as-cinayeti-1994-18

  kızının oyuncağına bomba yerleştiren teröristin havaya uçması (+18)

  http://alkislarlayasiyorum.com/…in-havaya-ucmasi-18

  --- spoiler +18 ---
 • rtük’ün ortaya çıkmasında bu programın ayrı bir yeri vardır...

  nasıl böyle birşeyi utanmadan sıkılmadan yayınlayabilmişler orası değinilecek başka bir konu. ulan hiç mi demediniz “oha lan bu kadarını yapmayalım” diye?
 • bu ne ya hakikatten karanlık çağda yaşamışız çocukken
 • o nasıl müzik yahu yemin ederim hayattan bezdim izlerken. sıcağı sıcağına da ilginç isim. sohbet kanalı adı gibi maşallah.

  nelerle sınanmış bir nesil ya rab.
 • sıcağı sıcağına programının ilk yayın yılı 1993.
  rtük kuruluş tarihi: mayıs 1994.

  rtük'ün kuruluş sebebidir bu program.
 • bulunan ceset ilce sakinlerini dehsete dusurdu diyor.. bizi de dehsete dusurdunuz orospu cocuklari. nesquik iciyodum su an dehsete dusmus bi sekilde nesquik iciyorum.