şükela:  tümü | bugün
  • ülkü tamer şiirinden bir livaneli bestesi. nefesim nefesine albümünde dinlenebilir.
  • livaneli'nin besteciliğinde onca yıl sonra hala iş olduğunu kanıtlayan şarkılardan biri. müzik üstadının sözlerle müziği kavurmasındaki ustalığını bu şarkıyla dinlemek mümkündür.
  • yürür sevdan dilden dile
    karanlıkta açan güle
    ben yok olup gitsem bile
    bu dağlarda sesim durur

dört bir yanı sarmış hain
    hükmü ne ki tek yüreğin
    gelen içsin giden içsin
    su başında tasım durur

düşünüzde görün beni
    düşte hayra yorun beni
    esen yele sorun beni
    gökyüzünde yasım durur
  • olası bir veda mektubunun dizelerini anımsatır bu şarkı. düşünüzde görün beni, düşte hayra yorun beni, esen yele sorun beni, gökyüzünde yasım durur...
  • meskeni dağ olanı, sabahattin ali'yi anımsatır her dinleyişte.
  • zülfü livaneli'nin söylediği en güzel şarkılardan.
    araba müzik cd'sine koydum, bazen öyle bir dalıyorum ki dinlerken bir an uzaklaşıyorum dünyadan.
    tehlikeye atmamak için trafikte açıyorum, çok rahatlatıcı oluyor.
  • grup munzur'un ayrı bir güzel söylediği türkü. baştaki ezgi her şeye değer, ve alttaki yapılan yorum parçayı ayrıca anlamlandırmakta.

--- spoiler ---

geleceği için susanlar başkaldıranları aşağılayanlar zavallısınız .bu gün ülkemizde devrimcilerin ödediği bedeller sizin şu nki yaşantınızın temitatı olmuştur sizlerdeki bu devrimci düşmanlığı çaresizliğnizin dışa vuruşudur .çünkü sizler ödlek ve korkak gibi yaşamayı seçtiniz sizler için svaşacak insanlarda azaldığı için güçlüden yana olmak size daha basit ve yalın geliyor.her ne şartta olursa olsun devrimciler bu halkın yıldızlarıdır ve onlar tıpkı gökyüzündeki gibi zorla gözüken yerdedirler sizler ne ulaşabilir nede dokunabilirsiniz onlara..

--- spoiler ---
    bu dağlarda sesim durur