şükela:  tümü | bugün
 • tam ifade, " bu deve çobanları defolup geldikleri yere geri gitmeli " olan bir ifade..

  kim demiş: almanya aşırı sağcı afd partisi saksonya anhalt teşkilatı başkanı andre poggenburg.

  önemli bir şahıs olmasa da almanya'daki önemli miktar aşırı sağ insanın hislerine tercüman olduğu için söyledikleri önemli.
  eleman orada durmamış, yardırmaya devam etmiş:

  “bu çörek otu tacirlerinin kıçında 1.5 milyonluk bir soykırım var. onlar da kalkmış bize tarih ve yurt hakkında ders vermeye kalkışıyor”.

  http://www.hurriyet.com.tr/…nlari-defolsun-40742730
 • cahil bir insan olduğu belli. hâlâ bu ve bunun gibi düşünen batılı bazı tipler, bu coğrafyayı deve güden bi arap coğrafyası zannediyor. kaldı ki deve gütmek yadırganacak bir durum değil. kendisi gibi öküzleri gütmektir esas mesele...
 • "gecmislerinde 1.5 milyon kisilik soykirim var taam mi" diye 4 milyon kisiyi surgun etmeyi oneren tatlis bir bebis demeci. evet bizim gecmisimizde 1.5 milyonluk bir turizm kazasi (asla soykirim degil. tatile goturuyorduk yolda olduler kendi kendilerine durduk yere) var, ama kankacim senin gecmisinde (resmi sayilara gore) 6 milyon kisilik soykirim var. nasil edequé?

  edith: batida yaygin kabul goren 1.5 milyon sayisi, su kitaba dayandirilmaktadir: https://www.mcvts.net/…city/domain/155/textbook.pdf
 • orhan pamuk 1 milyon demisti arada 500 bin daha oldurmusuz.
 • deve çobanları tabiri çomar sürüsü için alternatif bir tabir olabilir. başkanı yaratıcılığından dolayı kutluyorum. öyle böyle değil cuk oturmuş.