şükela:  tümü | bugün
 • tipik bir orta sınıf tepkisi. dünyanın değişebilitesine inancı olmayan ve sikindirik duyarlılıklar çerçevesinde (kurşunsuz benzin kullanmak, ampul söndürmek...) vicdanını rahatlatan orta sınıfların ağlak tavırlarındandır.
 • düşünüyorum da dünyanın bir sıkıntısı yok ki, rio karnavalıydı, moda haftalarıydı, tommorowland ne bilim herkes aslında iyi geliyor bana artık. o yüzden türkiye ye çocuk getirmek istemiyorum şeklinde güncellemek lazım bu lafı.
  edit: yazım hatası
 • ozellikle turkiyede cok dogal olan duygudur
 • istememekla kalmayıp artık, dünyaya çocuk getirmenin bencillik olduğunu düşünmeye başladım hatta aklı olan çocuk yapmasın. işte bizi bu hale getirdiniz... (bkz: sözün bittiği yer)
 • bence gereksiz bir düşünce. sonuçta dünya'da lunapark falan var. dondurma var mesela yalıyorsun. çarpışan arabalar var. bence dünya o kadar da boktan bir yer değil. çocuğu doğar doğmaz ışid'e yollamayacaksın ya. bok bezi falan olacak bunun.

  niye böyle entelektüel triplere girilir hiç anlamıyorum. şu zamanda bu edebiyatı tumblr kızları yapmıyor. getirme kardeşim. getir diyen de olmadı zaten. dünya'nın nüfusu olmuş 7 milyar. hiç kimse senin dünyaya çocuk getirip getirmemenler ilgilenmiyor ki zaten.

  ben mesela dünya'ya çocuk getiricem. nasıl getiricem bilmiyorum ama bir şekilde getirmeyi düşünüyorum. çocuğuma ac/dc dinletip buz parmak yalatcam. madem yoktan var edilebilinen bir kozmos'ta sürükleniyoruz, bu çılgınlıkları yapmak en büyük hakkım.
 • gittikçe büyüyen ve tabakalar arası mesafenin açıldığı sosyal makasta,alt ve orta kesimin sonuna kadar haklı olduğu önermedir. ekonomik kaygılar bir yana,artan suç oranı ve kaynakların tükenmesi de cabası.
 • memleketteki son durumu ve geleceğin karanlık bulutlarını gördükçe mantıklı görünen durum. belki de çocuğum doğduğunda birilerinin kölesi olcak, belki hiç bilmediği anlam veremediği boktan bi savaşın ortasında ateş altında kalacak, belki sabun yapılacak her şey olabilir. gelecek 30 yıl bunu gösteriyor. evet.