• tanım: aylar önce ssg'yle paylaştığım fikir. butonu tam olarak söylemiştim üstüne tanım/bilgi içeren girdinin yazı fonunun da farklı renkte olabileceğini belirtmiştim.
    edit: tanım kelimesi eklendi.
  • ciddi anlamda hit kaybettireceği için yürürlüğe konulmasına ihtimal vermediğim sözlük özelliği.

ekşi sözlük ne zaman tam anlamıyla çöplüğe dönüşür, o zaman bu eklentiyi getirir ve toplu temizliğe başlarlar. fakat şu sıralar bu mümkün değil.
  • öyle bir butondansa direk basit bir " bilgi butonu " iş görür. tıpkı şükela butonu gibi.

bir de altta bilgi+, gibi bir buton olacak.

şükela gibi bilgi butonuna tıkladığımızda en fazla bilgi+ oyu almış entry en üstte görünecek. böylece sözlüğü hem mizah hem de bilgi amaçlı kullanırken başkalarını rahatsız etmeyeceğiz.

isteyen bilgisini alacak, isteyen mizah kasacak.

tek bir şükela modu altında bu işler olmuyor. bilgi butonu ile ikisi kolaylıkla ayrılabilir. herkes de mutlu olur.
  • adam haklı beyler dağılın
  • sözlüğü kutsal bilgi kaynağı yıllarına dönüştürecek öneridir, hatta şükela ve çok kötü butonlarının yanına "bu entry tanım içermemektedir!" butonu olsun, en çok tıklanan entryler kendini hatta tekrarı halinde yazarı imha etsin.
    özellikle siyaset kanalında sırf karşı fikirden tanımlar olduğunda tanım olmasına rağmen tıklanırsa tıklayan yazar hesaplarına tanımın ne olduğunu bilmediği için yaptırım gelsin.
  • sözlüğü biraz olsun kutsal bilgi kaynağına dönüştürebilecek gereklilik. evet burası bilgi kaynağı mottosuyla kurulduysa özüne dönmeli. zevzeklik yapmak isteyen diğer sözlüklere yazabilirler.

aslında bu entry tanım içermemektedir gibi uyarı butonu olsa daha yararlı olabilir.

not; genç zevzekler rahatsız.

ulan şu başlık hepi topu 8-10 entry aldıysa bu düzende bir mm değişim olmaz.
  • sözlüğün mevcut halinde uygulaması zor olacak "buton".
    basitlikleri görmezden gelirsek herkesin öyle ya da böyle amacı bir konu hakkında kendi yorumlarını veya fikrini beyan etmek. ancak sırf formata uymak için zorlama tanım yapıyoruz. ("katıldığım önerme", "haklı istek" vb.) olay içerik kalitesini artırmaksa sorun tanım yapıp yapmamak değil bana göre. başka bir mekanizma geliştirmek lazım bunun için, tanımı zorunlu tutarak bunu başarmak zor. ama bu boş ve yersiz mesajları yazan kişilerin tanım yapmaya üşenecekleri varsayabilir.
  • sözlüğün ui/ux anlamında en büyük gereksinimi olabilir şu an. zamanında entry'lere etiket eklenmesi başlığında benzer öneriler olmuştu ama gündem yüzünden arada kayboldu gitti. bir şekilde gündemde tutmak lazım bu konuyu.

benim önerdiğim arayüz güncellemesini içeren entry için: (bkz: #79570646)
hesabın var mı? giriş yap